Mill Hill School

 

Mill Hill, Londra’ya yalnızca yarım saat mesafede, içinde büyüleyici parkların olduğu son derece güvenli bir bölgede yer alan yatılı bir okuldur. 1807’de erkek okulu olarak kurulan Mill Hill, daha sonra günümüze dek uzanan karma eğitime geçmiştir. Uluslararası bir üne sahip olan Mill Hill International hem Londra’ya çok yakındır, hem de Londra’nın karmaşasına bir o kadar uzaktır. Öğrenciler, son derece sakin, huzurlu; adeta kasaba havasında bir kampüs hayatı yaşarlar ama aynı zamanda dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Londra ‘ya çok kısa bir sürede ulaşabilirler.

Mill Hill, İngiltere’de GCSE ya da A-Level eğitimi almak isteyen öğrenciler için ön hazırlık ve adaptasyon kolaylığı sağlar. Bu da Türkiye’den giden öğrencilerin İngiltere’ye ve İngiliz eğitim sistemine olan alışma sürecini hızlandırır. Okul, öğrencilerine yoğun ve kaliteli bir eğitim verir.

Yaş Aralığı: 13-18

*Sunulan Programlar: GCSE, Sixth Forms, Yaratıcı Sanat ve Spor

*Ders Dışı Aktiviteler & Hafta sonu aktiviteleri: Sanat, Atletizm, Badminton, Basketbol, Masa oyunları, Satranç, Korolar (çeşitli), Topluluk Hareketleri, Bilgi işlem, Yaratıcı Yazarlık, Kriket ağları, Dans, Münzara ve Topluluk Önünde Konuşma, Tasarım teknolojisi, drama, Girişimci Eğitim Grubu, Fitness, Futbol, Yabancı Film Kulübü, Golf, Tarih Klubü, Hokey, At binme, Buz pateni, Bilgi Teknolojisi, Caz grubu, Dövüş sanatları, Martlett Ödülü, Modern Diller Topluluğu, Müzik Etkinlikleri (çeşitli), Netbol, Opera Klubü, Mill Hill Projesi (Öğrenci liderliğindeki çevre projeleri), Ragbi, yelken, Okul dergisi, Film Çekimi, Squash, Yüzme, Tekvando, Tenis, Voleybol, Yoga, Güç ve Esneklik

*Kabul Şartları: Yerleştirme testi  ve  son 2 yılın not ortalaması,  9. Sınıf öğrencilerinin IELTS seviyesinin 4.0 (veya eşdeğeri) olması gerekir; 10. Yıl (İki Yıllık GCSE kursu için) minimum 4.5 IELTS (veya eşdeğeri); Bir Yıllık GCSE Kursu minimum 5.0 IELTS (veya eşdeğeri).

*Başvuru Tarihleri:  Kasım

 

Program Ücretleri:
**Başvuru Ücreti: 200,00 GBP
**Yıllık Ücret: 35.838 GBP

 

*Yıllık ücrete dahil olanlar; bir eğitim yılı, bir eğitim yılı tam pansiyon yurt konaklama, aktivite, geziler, bireyse sigorta

Konaklama: Mill Hill’in beş yatılı yurt binası bulunmaktadır. Her binada öğrencilerden sorumlu tecrübeli yurt müdürleri ve yetkililer bulunmaktadır. Yurt düzeni yatılı müdür tarafından denetlenir. Mill Hill öğrencilerine güvenli ve sıcak bir aile ortamı sağlanmakta ve her birey kendini ailenin bir parçası olarak hissetmektedir. 13 yaşında Mill Hill ailesine yeni katılan öğrenciler, alışma süreçleri daha kolay geçmesi  adına odalarını bir ya da iki kişiyle paylaşırlar. Sixth form seviyesine geldiklerinde, tek başına çalışabilecekleri özel odalara geçebilmektedirler. Yurtların sunduğu imkanlar arasında; açık ve kapalı dinlenme ve aktivite  alanları, ders çalışma alanları, mutfak, çamaşırhane, kablosuz internet  ağ bağlantısı bulunmaktadır.

 

 

Mill Hill college’de eğitim almak, Aktif Yurtdış Eğitim`in danışmanlığından faydalanmak ve daha pek çok farklı konu için :

  0212 556 81 88 ya da [email protected]