Louisiana ya da Luisyana, ABD’nin eyaletlerinden birisidir. İsmini Fransa kralı olan XIV. Louis’ten almıştır. Bölge, Napolyon liderliğindeki Fransızlar tarafından 1800 yılında İspanyollar’dan alındıktan üç yıl sonra
Amerikalılar’a 80 milyon franka satılmıştır. Amerikan tarihinde bu alışverişin büyük önemi vardır. ABD’nin güney kısmında yer alır; kuzeyde Arkansas, doğuda Teksas, batıda Mississippi ve güneyde Meksika Körfezi’ne komşudur.

Başkenti Baton Rouge ve 343,829’luk nüfusuyla en büyük şehri New Orleans’dır. Dünya çapında caz müziğin doğum yeri olarak bilinen New Orleans, ABD ve hatta dünyadaki en zengin kültürel çeşitliliğe sahip eşsiz yerlerden biridir. On bir adet iki ve dört yıllık derece programı sunan kurumlarında kayıtlı 50.000’i aşkın öğrenciyle yüksek eğitim için büyük bir merkezdir.

Louisiana’da eğitim için önerebileceğimiz devlet sistemlerinden bazıları şunlardır:
University of Louisiana Sistemi
Southern University Sistemi
Louisiana State University
Louisiana Community ve Technical College Sistemi

Louisiana’daki lisans dereceleri, seçtiğiniz yeterliliğin türüne bağlı olarak genellikle 2 ile 4 yılda tamamlanır. Bir ön lisans derecesi normalde iki yıl kadar sürerken daha zorlayıcı olan bir lisans derecesini tamamlamak için dört yıl gerekir.
Louisiana’daki uluslararası öğrenciler ülkenin en iyi şehirleri ve üniversitelerinde eğitim alma fırsatına sahip olurlar. Sıcak iklimi, eşsiz kültürel etkileşimi ve Louisiana’nın ünlü festivalleri; uluslararası öğrencilere Amerika’da yüksek eğitim aldıkları sürece birçok mükemmel, eşsiz ve unutulmaz deneyimler yaşama şansı sunar.
Eyaletin resmi olmayan mottosu “laissez les bons temps rouler”dur yani ‘iyi zamanların sürmesine izin ver’ anlamına gelen bir Kajun-Fransız deyimidir. Sizlerde Lousisiana’da eğitimde iyi zamanların sürmesine izin vermek istiyorsanız aşağıdaki telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.

0212 556 81 88 ya da [email protected]