İngilizce dil okulu seçerken, akreditasyonları olduğundan emin olmak önemlidir. Kredilendirmeler, okulların seçim için başvurdukları kalite damgalarıdır. Akredite olan okullar, söz konusu derneklerin kalite kurulları tarafından sık sık izlenir, ziyaret edilir ve kontrol edilir. Bu, okulun yüksek kalitede olmasını ve hizmetlerinde sürekli gelişmesini sağlar.

Linguatime ELT Konseyi tarafından yerel olarak akredite edilmiştir, Hükümet Makamları tarafından lisanslanmıştır ve ayrıca IALC ve EFL tarafından uluslararası akredite edilmiştir. Sliema’daki dil okulu, hem yerel hem de uluslararası kalite değerlendirme dernekleri tarafından onaylanmıştır. Bildungsurlaub ve CSN tarafından da tanınmaktadır.

Linguatime, Malta’nın en popüler ve kozmopolit bölgelerinden biri olan Sliema’da yer almaktadır.
Denizin hemen karşısında ve Sliema-St Julian’ın gezinti yolunun yarısında, okul birinci sınıf bir konumdadır. Mağazalar, restoranlar, barlar, kafeler ve bankalar da dâhil olmak üzere ihtiyacınız olan her şeyi kolayca yürünebilecek mesafede bulabilirsiniz.
Okulun hemen karşısında, Sliema’daki en büyük bahçelerden birini bulacaksınız, bu da manzaraya karşı öğle yemeğinin tadını çıkarmak veya mevcut ücretsiz Wi-Fi’yi kullanarak çalışma programınızı gözden geçirmek için mükemmel bir yer sağlar.

Ayrıca çok çeşitli uluslararası cadde mağazalarını, butikleri ve alışveriş merkezlerini bulabileceğiniz Sliema ticaret merkezine sadece kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Ters yönde, en iyi bar ve restoranların bulunduğu bir gece hayatı mekânı olan St Julian’s’ın yanı sıra erken saatlere kadar açık kalan kulüplerle dolu Paceville’e yürüyebilirsiniz.
Sliema çok fazla bağlantılıdır ve adanın bu bölümünde toplu taşıma araçları çok sık ve güvenilirdir. Valletta’ya veya havaalanına arabayla 20 dakikada, otobüsle ise 40 dakikada ulaşabilirsiniz.
Öğrenciler okul genelinde ücretsiz Wi-Fi erişim imkânı sunmaktadır.
Tüm konaklama yerlerimiz okula yürüme mesafesindedir. Otobüse binmeyi tercih ederseniz okul dışında 2 durak mevcuttur.

Hızlı bir dil gelişimini destekledikleri için Genel İngilizce grup öğrencileri haftalık olarak bir teste tabi tutulmaktadırlar.
Genel İngilizce
Yetişkinler için Genel İngilizce Grup Kursu, günlük durumlarda İngilizce dil becerilerinizi etkili bir şekilde geliştirmenize yardımcı olmayı amaçlayan bir derstir.

Başlangıç seviyesinden İleri seviyeye kadar beş Genel İngilizce kursu seviyesi vardır. Bir seviyeden diğerine ilerlemek için gereken süre tamamen öğrencinin ders boyunca başlangıçtaki bilgi ve performans düzeyine bağlıdır. Değerlendirme devam etmektedir ve her hafta sonunda ilerleme testleri yapılmaktadır. Daha yüksek bir seviyeye geçmeden önce Seviye Değişikliği Testi yapılmalıdır.
Genel İngilizce kursu öğrencilere aşağıdaki nitelikleri geliştirmede yardımcı olmaktadır.
– Dört temel beceri: konuşma, dinleme, yazma ve okuma
– Gramer doğruluğu (mevcut İngilizce seviyenize göre)
– İyi bir kelime dağarcığı (mevcut İngilizce seviyenize göre)
– İngilizce ‘de daha doğru telaffuz
– Sosyal İngilizce becerileri ve faydalı dil teknikleri
– Kendi kendine çalışmayı teşvik etmek için öğrenme becerileri

Linguatime Malta sınıfları, Web’e bağlı etkileşimli yazı tahtalar Akıllı Tahtalar ile donatılmıştır ve okul genelinde Wi-Fi mevcuttur. Bu, yüksek eğitimli ve özverili öğretmenlerimizin dersleri öğrenciler için daha ilginç ve alakalı hale getirmek için çok çeşitli modern öğretim materyalleri ile ders kitabını desteklemelerine yardımcı olur.

İş İngilizcesi
İş İngilizcesi Kursları, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre hazırlanmıştır. İlk derste kapsamlı bir ihtiyaç analizi yapılır ve işle ilgili çeşitli konu ve işlevlerin en iyi şekilde nasıl dâhil edileceğine dair bir plan hazırlanır.
İş İngilizcesi Dersleri, öğrencilerin ortak iş işlevlerini (toplantılar, sunumlar ve e-postalar gibi) simüle ettikleri veya çeşitli iş konuları ( finans, yönetim, endüstri gibi) teşvik edici tartışmalar yapma fırsatı verildiği iletişimsel bir temelde gerçekleştirilir.
İngilizce öğretmeniniz, etkili bir şekilde İngilizce iletişim kurma becerinizi motive edecek ve güveninizi artıracaktır. Öğrenilen iş İngilizcesi iletişim becerileri, nihayetinde profesyonel ihtiyaçlarınızı etkili ve mümkün olan en kısa sürede ele almanıza yardımcı olacaktır.

İş İngilizcesi kurslarımız aşağıdaki yetkinlikleri kazandırmayı amaçlar;
İletişim Yetenekleri
– Sunumların etkili bir şekilde sunulması,
– Toplantılara etkin katılım,
– Telefon becerilerinin geliştirilmesi,
– Kültürlerarası farkındalığın ve iletişimin geliştirilmesi,
– İş görüşmesi becerilerinin geliştirmesi,
– Etkili İş Yazışmaları (raporlar, iş mektupları, CV’ler, e-postalar…)
– İş dünyasındaki güncel olaylar hakkında tartışmalar,
– İş dünyasında sosyal becerilerin geliştirilmesi,
Dil becerileri
– Telaffuz, kelime vurgusu ve tonlama,
– Dilbilgisi,
– Ticari kelime ve ortak ifadeler,
– Noktalama işaretleri,

IELTS, TOEIC ve TOEFL Sınavlarına Hazırlık
İngilizce konuşulan bir ülkede yaşamak, okumak veya iş bulmak isteyen öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini kanıtlamaları gerekmektedir. Sertifika almak için uluslararası sınava hazırlık kursuna kaydolabilirsiniz. Cambridge, IELTS, TOEIC veya TOEFL İngilizce sınavları bir öğrencinin okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerini ayrıntılı olarak değerlendirilir.

Linguatime Malta dil okulu sizi bu sınavlardan herhangi birine hazırlayabilir; IELTS, TOEFL, TOEIC, FCE ve CAE. Uluslararası kabul görmüş bu sınavlardan herhangi birinin başarıyla tamamlanması, bir CV için yararlı olabilecek bir sertifika sağlayacaktır.
Tüm sınava hazırlık kursları yıl boyunca verilmektedir. Önerilen minimum kurs süresi 8 haftadır, ancak bu öğrencinin İngilizce düzeyine bağlıdır. Bu kurslardan herhangi birini alırken 10 ila 13 haftalık bir çalışma süresi önerilir.

Öğrenciler Malta’da veya kendi ülkelerinde sınava girmeyi seçebilirler. Bu sınavlara yapılacak başvurular İngilizce dil kurslarından ayrı olarak yapılır ve doğrudan Sınav Merkezleri ile yapılır. TOEIC sınavları hariç, diğer tüm sınavlar Malta’da yapılabilir. TOEIC, kendi ülkenizde girilmesi gereken tek sınavdır.
Malta’daki İngilizce dil okulumuzdaki uzun süreli öğrenciler, Eğitim Direktörümüz ile aylık bir eğitim rezervasyonu yapma olanağına sahiptir. Bu oturum İngilizce ilerlemeyi tartışmak ve gelecekteki gelişmeler için bir eylem planı oluşturmak için bir fırsattır.

Özel İngilizce Kursları
Malta’daki İngilizce dil okulumuzda, bire bir kurslarımızın hepsi yüksek nitelikli İngilizce öğretmenleri tarafından verilmektedir ve her kurs sizin ihtiyaçlarınıza göre özel olarak hazırlanmıştır. Her ders, konuşma, dinleme, okuma, yazma veya kelime bilgisi (sektöre özgü terminoloji dâhil) geliştirilmiş olsun, hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacak şekilde kişiselleştirilecek ve İngilizce öğretmeninizle birlikte hazırlanmış özel bir programda çalışacaksınız. İhtiyacı vardır.

Bu İngilizce kursu, İngilizceyi hızlı ve etkili bir şekilde öğrenmesi gerekenler için idealdir. Bu kurs, iş amacıyla Genel Standart İngilizce, İş İngilizcesi gibi her türlü İngilizce dersine veya dilde gelişmeniz için gerekli olan diğer herhangi bir forma odaklanabilir.

Birebir özel dersler ve diğer sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.