LEICESTER ÜNİVERSİTESİ

Londra`ya 160 km uzaklıkta yer alan Leicester yaklaşık 300.000 nüfusuyla ticari ve kozmopolit bir kenttir. Ayrıca şehir 1921 yılında kurulan Leicester Üniversitesine de ev sahipliği yapmaktadır.  Üniversite bünyesinde 21.000 öğrenci ve 2.000`in üzerinden akademisyen bulunmaktadır.  Öğrencilerin %20`sini 80 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır.  Uluslararası öğrencilere üniversitenin danışmanları oturum, istihdam, finans ve kültürel uyum gibi konularda destek sağlamaktadır. Leicester Üniversitesi QS dünya üniversite sıralamasında 223, Times üniversite listesinde göre 159. sırada yer almaktadır.  Leicester araştırma odaklı bir üniversite olarak bilinir ve İngilteredeki en iyi ilk 15 üniversite arasında yer alır.

 

(Üniversite kampüsünün kuş bakışı görünüşü)

Geçtiğimiz yıllarda 31 milyon poundluk son teknoloji ile donatılmış yeni üniversite kütüphanesi açılmıştır. 1 milyon yazılı kaynak, bilgisayar, çalışma ve seminer odalarına sahiptir. 1.100 bilgisayar öğrenciler tarafından kullanıma açıktır.  Üniversite sosyal ve spor faaliyetlere de oldukça önem vermektedir ve kampüste futbol, ragbi, tenis, koşu ve kriket gibi birçok spor sahası mevcuttur.

 

Üniversitede pek çok lisans ve yüksek lisans bölümleri mevcuttur.

Lisans Bölümleri Listesi

Yüksek Lisans Bölümleri Listesi

Yıllık program ücretleri bölüme göre 12.000 Sterlin ile 19.000 GBP arasında değişmektedir.

Leicester Üniversitesine direkt başvuru yapmak isteyen öğrenciler A-Level veya IB diplomasına sahip olmaları gerekmektedir.  Aynı zamanda bölümlere göre farklılık göstermekle birlikte ortalama 6,5 IELTS skoru istenmektedir.

Direkt geçiş için yeterli olmayan öğrenciler, Foundation Year ve International Year One gibi bir yıllık hazırlık programlarına dahil olabilirler. Bu programlar kabul şartlarını yerine getiremeyen öğrenciler için hazırlık programlardır. Bu programlarda İngilizce eğitiminin yanı sıra üniversite eğitiminiz boyunca yardımcı olacak, sunum yapma, makale yazma, analitik düşünme gibi dersler verilmektedir. Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler tercih ettikleri bölüme geçiş yapabilmektedirler.

Detaylı giriş şartları, ücretler, ingilizce hazırlık, başvuru ve vize aşamları gibi diğer bilgiler için;

  0212 556 81 88 yada [email protected]