5-18 yaşları arasındaki kız öğrenciler için eğitim veren bir kurumdur . Okul, perth’in 3 mil (4.8 km) güneyinde , Bridge of  Earn’de, 72 dönümlük (290.000 m 2 ) park alanında yer almaktadır . İskoçya’daki tek Katolik yatılı ortaokuludur ve Dunkeld piskoposluğu içinde yer almaktadır .  Kilgraston, gelişen müzik ve sanat bölümleri, hokey, tenis ve yüzme akademilerine sahiptir ve İskoçya’nın bünyesinde bir binicilik merkezine sahip tek okuludur. 2013’te Kilgraston, Advanced Highers tarafından en iyi İskoç okulları arasında dördüncü sırada yer aldı.  2015 yılında Kilgraston, Sunday Times’ın Highers and Advanced Highers 2015 için en iyi performans gösteren bağımsız okulu seçildi.

 

Uluslararası Kabul

Kilgraston, mükemmelliği ile ünlü bir okuldur ve dünyanın her köşesinden öğrencileri cezbeder. Okulda temsil edilen on ikiden fazla farklı milletle, böylesine zengin bir kültürel karışımın parçası olmak gerçekten heyecan verici, teşvik edici ve aydınlatıcıdır. Uluslararası öğrenciler Kilgraston topluluğunun büyük bir parçasıdır ve pek çok farklı milletten bir araya gelmekten yararlanırlar.

Yatılı okul

 

Yatılı okul, 8 yaş ve üstü kızlar için geçerlidir. Öğrencilerin yaklaşık yarısı, çoğu hafta içi veya esnek düzenlemelerle yatılıdır. Kız öğrenciler üç ayrı pansiyonda ikamet ediyorlar: Butterstone (Junior Years),  Mater (Senior School)  ve Barat veya Swinton (Sixth Form).  Senior School ve Sixth Form öğrencilerinin kendi yatak odaları vardır.

 

Uluslararası Ücretler 2020-2021

Başvuru Ücreti  (Başvuru formu ile ödenecek) – 100 £

Depozito  (Bir yerin kabulü ile ödenir ve Uluslararası Depozitodan ayrılırken iade edilir – 3,500 £

Uluslararası Ücretler (dönem başına)
Senior School – (Lower Fourth – Upper Sixth) – £12,080

Junior School – (Upper Second – Upper Third) – £9,820

 

 

Kilgraston koleji ‘nde eğitim almak, Aktif Yurtdış Eğitim`in danışmanlığından faydalanmak ve daha pek çok farklı konu için :

0212 556 81 88 ya da [email protected]