KIEV NATIONAL MEDICAL UNIVERSITY

Ulusal Kiev Tıp üniversitesi

Burada eğitim görmek isterseniz lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bu bölümde eğitim alacak öğrencilerimize sunu bildirmemiz gerekir. Alacağınız hazırlık eğitimi ve lisans eğitimi sürecinde Bologna eğitim sistemi içinde kaliteli bir eğitim süreci sizleri bekliyor olacaktır. Bu süreç sırasında yapacağınız çalışmalarda eğitimci-öğrenci arasındaki diyaloglar çok önemlidir.

Bologna eğitim süreci neden önemlidir? Sorusuna şu cevabı verebiliriz. Bu eğitim sistemi süreci öğretmenin öğrencilere önereceği konular dâhilinde öğrencilerin grup olarak kendi istedikleri arkadaşlarıyla beraber gerek Milli Kiev Tıp üniversitesi dâhilinde okulun kütüphanelerinde gerek ise milli Kiev Tıp üniversitesi içinde bulunan bilgisayar laboratuvarlarında öğrencilerin verilen konular için yazılı veya görsel dokümanları bir araya getirmeleri sağlanmaktadır.

Öğrencilerin hazırladıkları taslaklar ile birlikte yapacakları çalışmalar sonrasında projelendirme ve uygulama çalışmaları başarılı bir sunum çalışmasına giden yolda gerekli belgelerin hazır olma durumunu gerektirmektedir. Diğer bir deyiş ile öğrenciler bu alanda yapacakları çalışmalar ile birlikte kaliteli bir eğitim sürecinden geçip hazırlamakta oldukları taslakları Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi bünyesinde teknik donanımlar ve ekipmanlar yardımı ile yapabilmektedir.

Ulusal Kiev Tıp üniversitesi Bölümleri

Psikiyatrist Bölümü

Medikal Psikoloji Bölümü

Kozmetik Teknolojileri Bölümü

Diş Hekimliği Bölümü

Diş teknisyenliği Bölümü

Fizik tedavi Bölümü

Spor Hekimliği Bölümü

Sağlık yönetimi Bölümü

Radyoloji Bölümü

Anesteziyoloji Bölümü

Patoloji Bölümü

Sağlık Öğretmenliği Bölümü

Kozmetik Teknolojileri Bölümü

Halk Sağlığı Bölümü

Bu 10 dört bölümden birini tercih etmekte olan öğrencilerimiz kaliteli bir şekilde Bologna eğitim sistemi ile birlikte Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce eğitim alarak gerekli çalışmalarını sürdürmektedir. Bu doğrultuda izlenen yol ile beraber öğrenciler kaliteli bir eğitim süreci dâhilinde mezun olduklarında elde edecekleri diplomalarını Türkiye sınırları dâhilinde sorunsuz bir biçimde kullanabilmektedirler.

Milli Kiev Tıp üniversitesinde verilen eğitimler Avrupa’daki eğitim müfredatı ile uyumlu bir biçimde sürdürülmektedir. Dolayısı ile bu alanda yapılmakta olan çalışmalar ile birlikte kaliteli bir eğitim süreci öğrencilerimizi beklemektedir.

Ulusal Kiev Tıp üniversitesi içerisinde 7 ülke, 12 talebe kantini, kafeteryalar, 9 spor merkezi, 75 eğlence için sanatoryum, Avrupa değişim programları, klinik değişim programları için 53 ülkeden 1500’den fazla yabancı talebe barındırmakta. Kiev Tıp üniversitesinde 8500 milli talebe eğitim hizmeti alıyor. Milli Kiev Tıp üniversitesi Uluslararası meslek birliği DSÖ, Dünya çapında 32 dünya ve Avrupa Akademileri, meslek örgütleri ve önde gelen üniversiteler ile işbirliği çalışmaları sürmektedir. Bu alanda öğrencilerimiz dilerse milli Kiev Tıp üniversitesine ait yurtlarda konaklama imkânına sahip olabildiği bunun gibi dilerse kendi arkadaşları ile birlikte bir ev kiralayarak konaklama imkânına sahip olabilmektedir yahut dilerse ulusal Kiev Tıp üniversitesi civarında yaşamakta olan aileler ile beraber belirli bir kira karşılığında oda kiralayabilmektedir. Tabi bu işlemler için belirli bir sözleşme ve aynı zamanda bir takım sorumluluklarda yanında gelmektedir.

Bilimsel, uygar, teoriye dayalı uygulamalı bir eğitim sistemine sahiptir.

Öğrencilerin spor-kültür alanında sosyalleşmelerini veren imkânlar sunulmakta. Jimnastik, masa tenisi, futbol, basketbol, tenis bunlardan birkaçı.