Etkileyici bir uluslararası ortama sahip çok sayıda üniversite
İtalya, çok kültürlü ortamının yüksek olmasından ötürü uluslararası bir çalışma merkezidir, aynı zamanda ülkenin en iyi devlet ve özel üniversiteleri de vardır.

Özellikle İtalya’yı sanat, mimari veya moda gibi alanlarda okumayı seçen öğrenciler kararlarından asla pişman olmayacaklar. İtalya’ya başka bir şey okumak için gelseniz bile, İtalyan kültürünün bu sembolik özelliklerini kesinlikle takdir edeceksiniz. İtalya Rönesans sanatının yerdir, İtalya’ya gittiğiniz her yerde, zamanın testini yapan mimari harikalardan başka bir şey göremezsiniz. özellikle sanat, mimari, müzik, edebiyat ve tiyatro alanlarında Batı kültürüne katkılarıyla bilinir. Müzik okumak istiyorsanız Perugia’yı veya büyük dört şehirden birini (Roma, Venedik, Floransa ve Milano) deneyin. Mimariye ilgi duyuyorsanız, İtalya’nın en eski kuzey kentinin etkilerini MÖ 1183’te Trojanlar tarafından kurulan ve bir zamanlar Galileo’nun öğrettiği üniversiteye ev sahipliği yapan Pauda’da bulabilirsiniz.

Bologna Üniversitesi, mevcut Batı yükseköğretim sisteminin kökenini Avrupa’nın en eski üniversitesi olarak bilinen prestijli bir kurumdur. Buna ek olarak, Bologna en çok sayıda Erasmus öğrencisi ağırlayan en iyi Avrupa şehirleri listesinde.

İtalya’da pek çok kaliteli devlet üniversitesi vardır, örneğin:
Roma Sapienza Üniversitesi
Macerata Üniversitesi
Ca ‘Foscari Venedik Üniversitesi
Cattolica del Sacro Cuore Üniversitesi

İtalya, uluslararası öğrenciler için hesaplı bir destinasyondur. İtalya, yurtdışında öğrenim görebileceğiniz ve öğrenim ücretleri, yaşam maliyetleri için Avrupa’nın en uygun ülkelerinden biridir. Ortalama yaşam masrafları: konut, yiyecek, ulaşım ve eğlence için 700 ila 1.000 EUR / aylık.
En pahalı şehirler: Roma, Milano ve Bologna
Daha ucuz şehirler: Pisa, Padua veya Turin

Hemen hemen her büyük şehir 87 havalimanı ile Avrupa ve Avrupa dışı ülkelere mükemmel bir şekilde bağlanmaktadır. Trenle kolayca seyahat edebilirsiniz, tüm büyük İtalyan şehirleri 77 (ana) tren istasyonu ile birbirine bağlıdır. Her yıl Akdeniz’in ortasında bu Avrupa ülkesini 50 milyondan fazla insanın ziyaret etmesi şaşırtıcı değil. Ancak boş zaman geçirmek için seyahat etmek, bir yerde yaşamak ve eğitim almakla aynı şey değildir!
Floransa ve Milano’nun manzaraları iki saatlik bir tren yolculuğu ile ayrılır – ve ülkenin tamamen farklı bölgelerinde – ancak her iki şehir de finans, moda, ticaret, mimari, tarih ve sanat alanlarında önemlidir.

İtalyanlar pizzalarıyla ünlüdür; elbette, dünyanın herhangi bir yerinde pizza yiyebilirsiniz ama sadece İtalya’da “gerçek pizza” yı bulabilirsiniz. Makarna gelince, her boyutta ve şekilde tadını çıkarabilirsiniz, cavatelli, mantı, orecchiette, tagliatelle ve çoğu restoran ev yapımı makarna servis edecektir.

Avrupa’nın güneyindeki diğer ülkelere kıyasla, İtalya’da yaşam akşam geç başlıyor. Akşam saat 8’de sokaklar hayat dolu ve bazen hayatın yeni başladığı zamandır. Diğer birçok Avrupa şehrinde, saat 18’de, şehir aniden kapanıyor gibi görünür.

Sizlerde AktifEdu aracılığı ile eğitim almak isterseniz, bizlere ulaşınız.

0212 556 81 88 ya da [email protected]