Kanada’da eğitim görmek, üstün eğitime, kültürler arası deneyimlere ve küresel olarak tanınan bir dereceye eriştiğiniz için geleceğiniz için faydalı bir yatırım olarak kabul edilir. Uluslararası öğrenciler için, Kanada’daki üniversitelere ve kolejlere kabul edilmek için orada bulunmadan önce planlama ve finansal taahhüt gereklidir.

Uluslararası öğrenciler, Kanada’da eğitim ve yaşam maliyetlerini karşılamak zorunda kalacaklar. Vatandaşlık ve Göçmenlik Kanada (CIC), yeterli paranızın ve paranızın bulunduğunu gösteren bir kanıt gerektirir. Eğitim ve yaşam maliyetleriniz hesaplanır ve vize memuru bunu takip eder. Bir öğrencinin 12 aylık yaşam masrafları için 10.000 dolar kanıt göstermeniz istenecektir.
Kanada’da sağlık hizmetleri çok pahalı olduğundan öğrencilerin sağlık ve hastane sigortası almaları hayati önem taşımaktadır. Kamu sağlık sigortası planları her ilde bağımsız olarak yürütülür. Bazı üniversiteler zorunlu sigorta kapsamı gerektirir. Kapsam, varıştan sonraki ilk hafta içinde güvence altına alınmalıdır.

Her öğrenci için yaşam maliyetini etkileyen birkaç faktör vardır. Bunlar aşağıda listelenmiştir.

Büyük şehir hayatı ve banliyö alanları

Dünyanın her yerinde olduğu gibi, şehir merkezlerindeki yaşam maliyetleri banliyölerdeki maliyetlerden daha fazladır. Birçok öğrenci kampüste konutları çok daha fazla tercih eder, bu da her zaman en düşük maliyetli seçenek olmayabilir, ancak kesinlikle daha uygundur. Toronto ve Vancouver, yaşamak için en pahalı şehirlerdir ve Toronto’daki uygun fiyatlı konut sıkıntısı ile maliyetler en yüksektir ve hala artmaya devam etmektedir.

Yaşam maliyeti şehirden şehre değiştiği ve okulun bulunduğu yere bağlı olarak, en iyi tahmini yaşam gideri başvurduğunuz okula bağlı olacaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, yurtdışındaki her kolej tahmini ücret ve yaşam masrafları sağlar.
Aşağıda, yaklaşık aylık maliyetleri ve yıllık maliyetleri anlamanıza yardımcı olacak bir tablo bulunmaktadır.

MASRAFLAR AYLIK
Öğretim : 700-1200 CAD
Yeme içme maliyetleri: 400-1000 CAD
Sağlık Sigortası: 70-110 CAD
Konaklama : 500-1100 CAD
Cep telefonu (temel paket) : 30 CAD
Toplu Taşıma Kartı: 40-60 CAD
Eğlence / Giyim / Hediyeler: 80 CAD

Sizlerde AktifEdu aracılığı ile eğitim almak isterseniz, bizlere ulaşınız.

0212 556 81 88 ya da [email protected]