İngiltere’de okurken yıl boyunca katılabileceğiniz bir çok festival düzenlenmekte sizin için önde gelenleri sıraladık:

🔴 Edinburgh Festival Fringe – Ağustos ayında:
Dünyanın en büyük sanat festivalidir ve tiyatro, dans, komedi ve müzik dahil olmak üzere birçok farklı sanat dalında performanslar sunar.
🔴 Glastonbury Müzik Festivali – Haziran ayında :
İngiltere’nin en ünlü müzik festivallerinden biridir. Her yıl pop, rock, elektronik ve hip-hop müzik gibi birçok farklı tarzda müzisyenlerin performanslarını içerir.
🔴 Chelsea Çiçek Gösterisi – Mayıs ayında:
İngiltere’nin en ünlü çiçek gösterisidir. Her yıl, çiçek tasarımcıları tarafından hazırlanan özel bahçeler ve çiçeklerin sergilendiği bir fuar alanı oluşturulur.
🔴 Manchester Festivali – Temmuz ayında:
İngiltere’nin en büyük sanat ve kültür festivallerinden biridir. Tiyatro, dans, müzik ve diğer sanat dallarında performanslar ve sergiler içerir.
🔴 Royal Ascot Yarışları – Haziran ayında:
İngiltere’nin en ünlü at yarışlarından biridir. Bu yarışlarda, Kraliyet Ailesi de dahil olmak üzere, İngiltere’nin en üst düzey insanları tarafından giyilen şık kıyafetlerle yarışları izlemek için bir araya gelirler.
🔴 Goodwood Festival of Speed – Temmuz ayında:
İngiltere’nin en ünlü motor sporları etkinliğidir. Her yıl, otomobil ve motosiklet yarışları, hava şovları ve diğer motor sporları etkinlikleri düzenlenir.
🔴 Hay Festivali – Mayıs/Haziran aylarında:
İngiltere’nin en ünlü edebiyat festivallerinden biridir. Her yıl dünya çapında ünlü yazarlar, şairler ve düşünürlerin katıldığı bir dizi söyleşi ve atölye çalışması düzenlenir.