IBA- UNIVERSITY OF COOPERATIVE EDUCATION

Neden IBA?

Size nitelik kazandıran bir Alman Lisans derecesi ile mezun olursunuz,

Yüksek Lisans düzeyinde çalışmaya hazırlık,

Çalışmalarınız sırasında paha biçilmez profesyonel deneyim kazanırsınız,

Tipik olarak okurken maaş alırsınız ve harç ödemezsiniz,

Yaşayarak, okuyarak yüksek derecede kültürlerarası yeterlilik kazanırsınız,

Çok yüksek düzeyde Almanca yeterliliğine sahip olursunuz,

Yaklaşık İba mezunlarının% 85’i istediği işte çalışıyor,

Yoğun idari ve akademik destekten faydalanırsınız.

 

Üniversitelere doğrudan erişimin verilmemesi durumunda, başvuru sahipleri öncelikle bir Hazırlık kursuna (“Studienkolleg”) kaydolmalı ve Almanya’da üniversiteye giriş için resmi bir değerlendirme testi olan “Feststellungsprüfung” u geçmelidir. (Farklı kurumlar sınav için hazırlık kursları sunar, örneğin F + U Academy of Languages.)

İşletme, Kültürlerarası Beceriler, Sosyal Pedagoji ve Yönetim, Sosyal Pedagoji, Yönetim ve İşletme Koçluğu, Fizyoterapi, Uygulamalı Terapötik Bilimler ile İşletme C1 seviyesi,

8 dönemlik programlar için A2 seviyesi Uluslararası öğrenciler için İşletme ve uluslararası öğrenciler için Mühendislik ve Yönetim,

Başvuru sahipleri, F + U Academy of Languages’da (fuu-languages.eu) gerekli Almanca yeterliliğini edinebilirler.

Bir ortak şirket ile istihdam sözleşmesi (“Praxisvertrag”). IBA’nın çalışma danışmanları, başvuru sahiplerinin bir ortak şirket bulmalarına yardımcı olacaktır.

 

Hangi şehirlerde eğitim alınabilir?

Berlin, Bochum, Darmstadt, Erfurt, Hamburg, Heidelberg, Kassel, Koeln, Leipzig, Muenchen, Nuernberg

 

IBA ne tür bir yüksek öğretim kurumu?

IBA, Almanya’nın devlet tarafından tanınan en büyük özel Ortak Eğitim Üniversitesidir. Eğitim sektöründe 40 yılı aşkın deneyime sahip F + U Grubunun bir parçasıdır.

 

IBA’da ne tür akademik dereceler için eğitim alabilirsiniz?

iba, sınıf içi teorik bilgileri pratik deneyimle birleştiren ikili iş-çalışma lisans dereceleri (B.A./B.Sc./B.Eng.) sunar.

 

IBA’da hangi programları seçebilirim?

IBA, aşağıdaki akredite ve devlet tarafından tanınan lisans programlarını sunar:

Mühendislik ve Yönetim (B.Eng.)

Uluslararası öğrenciler için Mühendislik ve Yönetim (B.Eng.)

13 uzmanlığa sahip İşletme (BA)

13 uzmanlık (BA) ile Kültürlerarası Beceriler ile İşletme

Uluslararası öğrenciler için İşletme Yönetimi (BA)

Sosyal Pedagoji ve Yönetim (BA)

Sosyal Pedagoji, Yönetim ve İşletme Koçluğu (BA)

Fizyoterapi (B.Sc.)

Uygulamalı Terapötik Çalışmalar – Mesleki Terapi (B.Sc.)

 

 

Haftada kaç saat IBA’da çalışıp eğitim alacağım?

IBA’nın yenilikçi “bölünmüş hafta” modeli, akademik eğitiminize yaklaşık 20 saat yatırım yapmanıza ve her hafta ortak bir şirkette 16 ila 20 saat çalışmanıza olanak tanır. Bu, teori ve pratik arasında yakın bir bağlantı sağlar ve öğrencilerin akademik ders içeriğini gerçek hayattaki çalışma ortamında doğrudan uygulamalarına olanak tanır.

 

Uluslararası öğrenciler için 8 dönemlik lisans programının özelliği nedir?

Genişletilmiş eğitim programları Uluslararası Öğrenciler için İşletme (BA) ve Uluslararası Öğrenciler için Mühendislik ve Yönetim (B. Eng.), Almanca becerilerinizi geliştirirken eğitiminize başlamak için mükemmel bir fırsat sunar. 1. ve 2. sömestr boyunca, C1 Almanca yeterlilik seviyesine ulaşmak için Heidelberg ‘de ki dil kurslarına katılırsınız. Aynı zamanda, seçtiğiniz programda giriş modülleri alırsınız ve pratik deneyim kazanmak için haftada 16-20 saat harcarsınız. 3. dönemden itibaren diğer iba eğitim merkezlerine geçebilir veya Heidelberg’de eğitiminize devam edebilirsiniz.

 

A2 Almanca becerileriyle diğer programlardan birine de başlayabilir miyim?

Şu anda, Mühendislik ve Yönetim ve İşletme ile ilgilenen öğrenciler için yalnızca 8 dönemlik genişletilmiş programları sunmaktadırlar. Diğer tüm programlar için, yüksek bir Almanca standardına (CEF’in C1 seviyesi) sahip olmanız gerekir. Almancanızı bu seviyeye getirmek için dil okulları  F + U Academy of Languages’da hazırlık dil kursu alabilirsiniz.

 

KABUL ŞARTLARI

IBA’da eğitim almak için resmi kabul koşulları nelerdir?

Başvuru sahiplerinin göstermesi gerekenler:

Yüksek öğrenim giriş yeterliliğinin kanıtı (Hochschulzugangsberechtigung)

Düzenli çalışma programları için: C1 seviyesinde Almanca dil becerileri

Uluslararası öğrenciler için 8 dönemlik programlar için (İşletme, Mühendislik ve Yönetim): A2 seviyesinde Almanca dil becerileri

 

Hangi sınav sertifikaları kabul edilmektedir? Hangi minimum sonuç gereklidir?

CEFR’nin C1 seviyesinde Almanca dil yeterliliğinin kanıtı:

Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang (DSH2)

Deutsch als Fremdsprache’yi (TestDaF) TDN 4 seviyesinde test edin (sınavın tüm bölümlerinde minimum 4 puan)

Deutsches Sprachdiplom (DSD) der Kultusministerkonferenz (Stufe II)

telc Deutsch C1 Hochschule

Goethe-Zertifikat C1

ÖSD Zertifikat C1

CEFR’nin A2 seviyesinde Almanca dil yeterliliğinin kanıtı

(sadece 8 dönemlik programlar için)

Başvuru sahipleri, A2 Almanca bilgisinin kanıtını göstermek için bir dil okulunun herhangi bir resmi belgesini (sertifika veya sınav sertifikası) sunabilirler. iba ek belgeler isteyebilir veya başvuru sahiplerinden bir sınava katılmalarını isteyebilir.

 

IBA’da eğitim almak için hangi seviyede İngilizce dil becerileri gereklidir?

İşletme, Kültürlerarası Becerilerle İşletme, Uluslararası Öğrenciler için İşletme, Uluslararası Öğrenciler için Mühendislik ve Yönetim çalışma programlarına kaydolan öğrencilerin, CEFR’nin B1 düzeyinde İngilizce dil yeterliliğinin kanıtını göstermeleri gerekir.

Ana dili İngilizce olmayan başvuru sahipleri, bu standardı edindiklerine dair kanıt sunabilirler:

IBA’nın iba’ya geçiş yaptıktan sonra öğrencilerin girdiği İngilizce Yerleştirme Testi

IELTS: minimum ortalama 4.0

TOEFL iBT: minimum 43 puan

Cambridge English First Certificate (minimum Grade C)

Okul İngilizcesi sınavları veya okul eğitimlerinin bir bölümünü İngilizce olarak tamamlama gibi eşdeğer İngilizce yeterliliğinin diğer kanıtı.

 

 

BAŞVURU SÜRECİ

Kış ve yaz dönemi için dönem başlangıç ​​tarihleri ​​nelerdir?

Yarıyıl başlangıç ​​tarihleri ​​yaz dönemi için 1 Nisan ve kış dönemi için 1 Ekim’dir.

 

C1 / A2 Almanca seviyesine ulaşmadan başvurabilir miyim?

Evet. Başvurduğunuzda dil yeterliliğinizin kanıtı gerekli değildir. Ancak, programınıza başlar başlamaz, seçtiğiniz programa bağlı olarak, C1 veya A2 düzeyinde Almanca dil yeterliliğinizi kanıtlamanız gerekir.

 

Çalıştığım yerden maaş alacak mıyım?

Ortak şirketiniz normalde size yaklaşık, Şirkete bağlı olarak öğrenim ücretlerinizi karşılamanın yanı sıra ayda € 200 – € 700 bir ödeme yapmaktadır.

 

Almanya’da yaşam maliyetleri ne kadar yüksek?

Güçlü bölgesel farklılıklar olmasına rağmen, Almanya’daki yaşam maliyetleri diğer Avrupa ülkelerindekilere kıyasla nispeten düşüktür. Genel olarak, öğrencilerin kira, yemek, giyim ve ulaşım gibi yaşam giderlerini karşılamak için ayda yaklaşık 800 € ‘ya ihtiyaçları vardır. Öğrenciler, öğrenci kimliklerini gösterdiklerinde genellikle etkinliklerde ve kültürel mekanlarda (örneğin sinema, müze, konserler, yüzme havuzları vb.) İndirim alırlar.

 

KONAKLAMA

IBA’da konaklama seçenekleri / öğrenci yurtları sunuyor musunuz?

IBA uygun fiyatlı öğrenci yurdu bulma konusunda destek sağlayabilir ve

bu yüzden Berlin ve Heidelberg’deki öğrenci yurtlarında oda vardır.

 

Lisans programımı IBA’da tamamladıktan sonra Almanya’da kalabilir miyim?

Derecenizi tamamladıktan sonra, çalışmalarınızla ilgili bir alanda iş bulmak için 18 ayınız var. İba öğrencilerinin çoğuna (% 85) mezun olduktan sonra ortak şirketleri tarafından bir iş teklif edilir.

 

Partner Firmalar

IBA öğrencileri, eğitimleri süresince onaylı ortak şirketlerde istihdam edilir. Ortak şirketler, programın akademik bileşenini tamamlayan pratik iş başında deneyim sağlar.

IBA şu anda 2.000’den fazla ortak şirketle işbirliği yapmaktadır. Çalışma danışmanınız, başvuru sürecinde size tavsiyelerde bulunmak da dahil olmak üzere, sizin için bir ortak şirket bulmanıza yardımcı olacaktır. Ortak şirket olarak istediğiniz şirketlere kendiniz de başvurabilirsiniz.

Örneğin İnsan Kaynakları (İK) bölümünde, öğrencilerimiz modern personel çalışmalarıyla ilgili tüm alanlarda çalışırlar: yönetim ve idare, İK pazarlaması, işe alma ve insan ve organizasyonel gelişim.

Bu şekilde, mümkün olan en iyi eğitimi garanti ediyoruz ve öğrencilerimize farklı çalışma alanlarında kendi kişisel güçlerini belirlemeleri için alan ve fırsat sağlıyoruz.

IBA’nın tüm lisans programları harici olarak akredite edilmiştir ve devlet tarafından tanınmaktadır. Ödülleri, Alman üniversitelerinden ve uygulamalı bilim üniversitelerinden lisans dereceleriyle aynı statüye sahiptir ve öğrencileri lisansüstü istihdam veya Yüksek Lisans seviyesine giriş için nitelendirir.

* hazırlık aşamasında

 

Ortaklarımız:

F + U Diller Akademisi

Her yıl 120’den fazla ülkeden 12.000 öğrencisi ile F + U Academy of Languages, Avrupa’nın en büyük dil okullarından biridir. yıl boyunca yoğun kurslar ve Heidelberg ve Berlin’deki veya çevrimiçi eğitim merkezlerinde Almanca ve İngilizce (A0-C2) sınav hazırlığı ile TestDaF, telc C1 Hochschule, TestAs, TOEFL®, IELTS gibi üniversite giriş dil sınavları yer alır.

 

F + U Studienkolleg

F + U Studienkolleg, üniversiteye giriş yeterliliği Abitur (Alman lise diploması) ile eşdeğer olmayan ve doğrudan Alman üniversitelerine giremeyen uluslararası üniversite başvuruları hazırlar.

 

HWTK | uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Berlin’in merkezinde ve Baden’de bulunan devlet onaylı özel bir Üniversite’dir. IBA mezunları, HWTK’nin İşletme Yönetimi ve Geliştirme (MA) veya Organizasyonel Gelişim ve İşletme Koçluğu (MA) Yüksek Lisans programlarında çalışmalarına devam edebilirler.

 

Aktif Yurtdışı Eğitim`in danışmanlığından faydalanmak ve daha pek çok farklı konu için :

  0212 556 81 88 ya da [email protected]