Almanya’nın Baden-Württenberg eyaletinde bulunan Frankfurta 80 km Mannheim’a 20 km ve Stuttgart’a 100 km uzaklıkta bulunan Heidelberg’in 13 lerden kalma eski ve köklü bir öğrenci şehri olduğunu biliyor musunuz ?

Heidelberg Üniversitesi tıp ve eczacılık açısından Avrupa’nın en önemli üniversitelerin biri. Goethe, Georg Willhelm Friedrich Hegel, Robert Bunsen, Max Weber veya Karl Jaspers gibi büyük isimleri kendisine çekmiş şehirde, bugün 30 binin üzerinde üniversite öğrencisi bulunuyor. Şehrin her köşesinde görülen, kitap okuyan, sohbet eden, bisikletle gezen gençler şehrin dinamik enerjisini de yansıtıyor.

Üstelik burada Aktif Yurtdışı Eğitim danışmanlığı profesyonelliğiyle kaliteli eğitim alabileceğiniz bir dil okulumuz bulunuyor.

Heidelberg’de bulunan dil okullarında 70 e yakın farklı milletten öğrenci bulunuyor. Çok uluslu bu ortamda öğrenciler, üniversite başvuruları öncesi dil yeterliliklerini yerine getiriyor ve akabinde Almanya’ın köklü ve ücretsiz eğitim alabilecekleri üniversitelerine başvuruda bulunuyorlar.

Ortalama 3 aylık Almanca Eğitimi ve Yurt Konaklamasını 3.500 Euro dan başlayan fiyatlarla ayırtabiliriz.

 

Detaylı bilgi için ;  0212 556 81 88  [email protected]