GRANADA ÜNİVERSİTESİ

GRANADA ÜNİVERSİTESİ

Modern İspanya, Eski İspanya ve Endülüs kültürleriyle çevrilmiş 3 farklı zamanı aynı anda yaşatan şehrin en büyük üniversitesidir. 16. yüzyıldan beri eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. 2017 yılında 88.000 öğrenciye eğitim vermiştir. Bu topluluğun %15 lik kısmını uluslararası öğrenciler oluşturmuştur.

Üniversite özellikle sosyal bilimler ve sanat çalışmalarında hem Avrupa hem de dünya çapında büyük başarılara sahiptir. Bunun yanında mühendislik, tıp, IT gibi revaçta olan bir çok eğitimi de vermektedir. Üniversitenin son 10 yılda kazanmış olduğu başarıları, halen devam etmekte olan eğitim ile alakalı güncel bilgileri, kampüs ve yaşam hakkındaki detayları Times Higher Education sitesinde bulabilirsiniz.

Eğitimler; lisans seviyesinde 4, master seviyesinde ise 2 yıl sürmektedir. Single degree dediğimiz Tıp, Fizik gibi bölümlerde ise 5 ya da 6 yıl sürmektedir. Eğitim ücretlendirmesi her yıl devlet tarafından belirlenen kredi ücreti üzerinden hesaplanmaktadır. Kredi için son yıllarda genellikle 12 ile 17 EURO arasında ücretlendirme yapılmaktadır. 240 kredilik lisans eğitimi için yıllık ortalama 750 ile 900 EURO arasında bir harç ücreti çıkmaktadır.

Granada şehri İspanya` nın güneyinde yer almakta ve bölgedeki büyük şehirlerden biridir. Barcelona, Madrid gibi şehirlerden sonra en çok turist  çeken bölgedir. Bu noktada bir çok bölgeye göre yaşam maliyetleri daha da yüksek olacaktır. Okulun kendi bünyesinde hem yerli hem de uluslararası öğrenciler için yurtları bulunmaktadır. Bunun dışında şehre yayılmış özel yurtlardan ya da öğrenci evlerden yararlanabilirsiniz. Yaşam ve maliyetlerle alakalı burayatıklayarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.