İngiltere’nin güney doğu’sunda folkestone’da bulunan A Level sisteminde lisenin son iki yılını okuyan öğrencilere eğitim hizmeti sunan bir okuldur .

1870 yılında kurulan okul elde etmiş olduğu yüksek başarı oranı ile İngiltere’nin önde gelen eğitim kurumlarındandır . Lise eğitimi dışında yaz aylarında yaz okulu olarak da dünyanın her yerinden 8 ile 17 yaş arası öğrencilere hizmet vermektedir .

Okul kent bölgesinde Folkestone şehir merkezine yürüme mesafesinde ve  Londra’ya trenle 55 dakika mesafededir.  Earlscliffeîn konumu gereği, güzel bir havada Fransa kıyıları bile gözükmektedir.

Akademik başarıya verilen önem kadar öğrencilerin kendilerini geliştirmelerinede önem gösterilir . Okul anlayışında sanatsal , kültürel ve sportif aktiviteler eğitimin bir parçası olarak görülür .Her öğrenciye evlerinde gibi kendilerini rahat hissedecekleri bir aile ortamı hazırlanır .

Yemekler kolej yemekhanesinde öğrencilerin alışkanlarına ve tercihlerine uygun olarak servis edilmektedir. Helal yemek mevcuttur.

 

Ücretler

Dönemlik ücreti 8000 paund ile 12000 paund arasındadır .

 

 

 

Earlscliffe College ‘ de eğitim almak, Aktif Yurtdışı Eğitim danışmanlığından faydalanmak ve daha pek çok farklı konu için :

  0212 556 81 88 ya da [email protected]