Abbey DLD Group of Colleges

 

The Abbey DLD Group of Colleges, Cambridge, Londra ve Manchester şehirlerinde üç farklı kampüsü bulunan bağımsız Sixth Form kolej grubudur. Kolej 2019 yılında ISI (Bağmsız okullar müfettişliği ) tarafından mükemmel olarak derecelendirilmiştir . 1931 yılında DLD (Davies Laing and Dick College) ismi ile kurulan kolej, 10 yıl sonra Abbey College ile birleşerek Abbey DLD College ismini almıştır.

 

DLD College London ; Abbey DLD Group of Colleges’in en çok talep gören yerleşkesidir . 420 öğrenci kapasitesi olan DLD College London 2015 yılında Londra’nın merkezinde ,Thames Nehri’ne ve Westminster Sarayı’na bakan yepyeni, dünya standartlarındaki tesislere taşınmıştır. Kolejin sahip olduğu muazzam  bina, İngiltere’nin kültürel başkentinin mükemmel görünen mimarisinin  bir parçasını oluşturmaktadır.

 

Abbey College Cambridge ; grubun akademik olarak en başarılı kolejidir ve 400 öğrenci kapasitelidir. Cambridge şehir merkezine yürüme mesafesindeki Homerton Gardens’da yer alan yatılı bir kolej olan Abbey College Cambridge, dünyaca ünlü University of Cambridge’in Homerton kampüsüne komşudur.

 

Abbey College Manchester ; 220 öğrenci kapasitesi ile Abbey DLD Group of Colleges’in en küçük kolejidir. Bir aile ortamında eğitim alan Abbey College Manchester öğrencileri, İngiltere’nin en popüler şehirlerinden Manchester’in tam merkezinde, şehrin tüm olanakları ile iç içe eğitim almanın ayrıcalığını yaşamaktadır.

 

GCSE : Almanca, Biyoloji, Coğrafya, Ekonomi, Fransızca, Fizik, İleri Matematik, İngiliz Dili, İngiliz Edebiyatı, İspanyolca, İşletme, İtalyanca, Kimya, Matematik, Müzik, Rusça, Sanat ve Tasarım, Tarih (sunulan dersler kampüslere göre farklılık göstermektedir)

A-Level :Almanca, Bilgisayar Bilimleri, Biyoloji, Coğrafya, Çince, Drama, Ekonomi, Felsefe, Film, Fizik, Fotoğraf, Fransızca, Grafik, İleri Matematik, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İspanyolca, İşletme, İtalyanca, Klasik Medeniyetler, Matematik, Medya, Muhasebe, Müzik, Politika, Psikoloji, Rusça, Sanat ve Tasarım, Sosyoloji, Tarih (sunulan dersler kampüslere göre farklılık göstermektedir)

BTEC : İşletme, Medya Yapımı, Müzik Teknolojisi (Sadece DLD College London kampüsünde sunulmaktadır)

International Foundation : Üniversite öncesinde hazırlık eğitimine ihtiyacı olan öğrencilerin katılım gösterdiği International Foundation programları 1 sene sürmektedir. Programda öğrencilere üniversitede okumak istedikleri bölüme göre Bilgisayar Bilimleri ve Matematik, Biyomedikal, Finansal Teknoloji, İleri Matematik ve Ekonomi, Fen, İşletme ve Ekonomi, Moda Yönetimi, Mühendislik, Müzik, Sosyal Bilimler, Tıp, Yaratıcı Sanatlar alanlarında dersler sunulmaktadır.

 

Abbey DLD Colleges‘de Konaklama

 

 

DLD College London :Londrada’ki yerleşkede bulunan öğrenciler okulun bünyesindeki tek veya çift kişilik büyüleyici bir manzaraya sahip yurtlarda konaklamaktadır .

 

 

Abbey College Cambridge ; bu kampüste 3 farklı konaklama seçeneği bulunmaktadır , kapmüs içinde ve dışındaki yurtlar yada aile içi konaklama mevcuttur . Yurtlarda her gün 3 öğün yemek verilmektedir .

 

Abbey College Manchester’daki Öğrenciler, şehrin farklı noktalarında bulunan ailelerin yanında ya da okula 15 dakika mesafede bulunan yurtlarda konaklarlar.

Abbey DLD Colleges Üniversite Başarıları

 

Kolejin sınav sonuçlarından elde ettiği başarı oranları aşağıdaki gibidir.

  • • A-Level %98 başarı, %71 A*A skoru (kampüslere göre değişkenlik gösterir)
  • • BTEC %100 başarı, %39 A*A skoru (DLD College London)
  • • Foundation %96 başarı (kampüslere göre değişkenlik gösterir)

 

 

Abbey DLD college’de eğitim almak, Aktif Yurtdış Eğitim`in danışmanlığından faydalanmak ve daha pek çok farklı konu için :

  0212 556 81 88 ya da [email protected]