ZERRİN DALGIÇ

Londra, barışçıl yapısı, farklı kültürleri bir arada bulundurması ve tarihiyle her zaman gitmek istediğim bir şehirdi. Öğrenci olmamın vize alırken bana daha çok avantaj sağlayacağını düşündüğüm için başvurumu öğrenciyken yapmak istedim. İyi ki gitmişim diyorum çünkü İngilizce, konuşarak öğrenilecek bir dil ve bunun için her şeyi İngilizce olan bir ülkenin tek seçenek olduğunu düşünüyorum.

Londra’da dil okulum sayesinde farklı ülkelerden birçok arkadaş edindim ve iletişimimi onlarla hiçbir zaman koparmadım. Böylece İngilizcem daha çok gelişti ve farklı ülkelere gitmek için sebebim oldular. Aynı zamanda okuduğum bölümümle alakalı dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Imperial College‘da staj yaptım, harika bir okuldu. Londra’nın her köşesinde farklı bir etkinlik, her köşesinde farklı kültürler var diyebilirim. Her zaman çok canlı ve gezilebilecek yeri hiç bitmeyen bir şehir ve bu benim için harika bir deneyimdi.

Tüm bu deneyimleri yaşamak tabii ki zorlu bir süreçten geçiyor. Çünkü British vizesi, alınması çok zor bir vize. Bu nedenle kesinlikle profesyonel destek alınması gerektiğini düşünüyorum.  2017 yazında bu vizeyi Aktifedu’nun yardımıyla aldım. Osman Bey’in Londra’dayken yanımıza gelmesi, sorun yaşayıp yaşamadığımızla alakalı soruları ve bizimle ilgilendiği için de ayrıca teşekkür ederim.

Şimdi 2018 yazında tekrar Aktifedu ile vize başvurusu yaptım. Bu iki ayrı vize sürecinde bana destek olan her türlü soruma bıkmadan cevap veren başta Ali Bey, Osman Bey ve Burak Bey olmak üzere tüm Aktifedu ailesine çok teşekkür ederim.