VITA SALUTE SAN RAFFAELE ÜNİVERSİTESİ

Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi (Milan) 1996 yılında kurulmasına rağmen Times Hİgher Education, QS, Leiden gibi dünya çapında listelerde İtalya’ yı en üst sıralarda temsil etmektedir. Kurulduğu dönem sadece Psikoloji ve Felsefe eğitimi ile başlamıştır. Daha Diş Hekimliği, Biyokimya, Biyoteknoloji gibi son yılların en revaçta olan eğitim birimlerini de eklemişlerdir. Sadece sağlık alanında eğitim veriyor olması öğrencilerin durumuna göre avantaj ya da dezavantaj olmaktadır. Ama üniversitenin başarısına bakıldığında kurum 22 yıldır bu durumu sürekli avantaja çevirmiş diyebiliriz.

Vita-Salute San Raffaele ilk olarak Quid est homo, insan nedir sorusuna cevap aramakla başlamış, bu ilerleyişi biyolojik, psikolojik ve ruhsal olarak değerlendirmeyi hedeflemiştir.  Bu ilerleyiş esnasında ülkenin en eski sağlık kuruluşlarından biri olan Gruppo Ospedaliero San Donat’ ya katılmıştır. Üniversite bu atılımla sağlık alanında ihtiyaç duyduğu son teknoloji tüm teçhizatlara kolayca ulaşma imkanı sağlamış ve globelleşme sürecini hızlandırmıştır.

Üniversitede yer alan lisans, yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır. Eğitim alacağınız lisans bölümünden sonra alanınızla alakalı master ve doktora programı da mutlaka San Raffaele bünyesinde sunulmaktadır. Akademik eğitim dizaynı öğrencinin yüksek öğreniminin başlangıcından bitişine kadar her ana etki etmeyi hedeflemiştir.

Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi, İtalya`daki en iyi akademik kurumlardan biri olarak üniversite eğitimi alanında bir referans noktasıdır. Her bölüm, lisans ve lisansüstü dersler, araştırma merkezleri, doktora okulları ve ustalar dışında karmaşık bir yapıdır.

İtalya’ da sağlık bölümleri için gerçekleştirilen AlphaTees ile Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi’ ne başvuru yapmanız mümkündür. Aynı zamanda üniversite yılın bazı dönemlerinde farklı lokasyonlarda başarılı uluslararası öğrencileri bünyesine katmak için sınavlar yapmaktadır. Bu sınavları üniversitenin

 

Lisans ProgramlarıPhilosophyBiotechnology Research in Medicine

Physiotherapy

Nursing

Dental Hygiene

Psychological sciences and techniques

Yüksek Lisans ProgramlarıPhilosophy of the Contemporary WorldDentistry and Dental Implantology

Biotechnology and Medical Biology

Medicine and Surgery

International Medical Doctor Program

Cognitive Psychology in Health Communication

Psychology

*** International Medical Doctor Program(İngilizce)

Tıp programı ile alakalı olarak  buraya tıklayarak broşürümüzü indirebilirsiniz.

 

 

Detaylı giriş şartları, ücretler, İtalyanca ya da İngilizce hazırlık, başvuru ve vize aşamaları gibi diğer bilgiler için;

  0212 556 81 88 ya da [email protected]