VARŞOVA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ

VİZYON

Varşova Ekonomi Üniversitesi [Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, SGH] Polonya`daki en eski ekonomi ve yönetim üniversitesidir. Akademik faaliyetine bir Avrupa boyutu kazandırmak isteyen SGH, yüzyıllar boyu süren bir geleneği çağdaş dünyada angaje ve gelecekteki zorlukların peşinde birleştiriyor. Okul, eğitim çalışmalarında öğrencilere en son bilgileri, sağlam çalışma becerilerini ve topluma karşı sorumluluk duygusu sağlamayı hedeflemektedir.

Araştırma faaliyetlerinde, okul doğruyu ve topluma yararlılığı göz önünde bulundurarak yönlendirilir. Okul hem eğitim hem de araştırma faaliyetlerini ekonomi ve yönetim bilimleri alanlarında diğer sosyal bilimlerin kazanımlarına dayandırarak yürütür. En son genel ve uzman bilgi ile donatılmış Varşova Ekonomi Üniversitesi mezunları, Polonya`da ve yurtdışında ekonomik, sosyal ve siyasal yaşama önemli katkılarda bulunmaktadır. Okulla bağlantılı akademik ve idari personel, öğrenciler ve çevre temsilcileri ile birlikte SGH imajını yaratıyorlar, başarılarını arttırıyor ve misyonunu birlikte gerçekleştiriyorlar.

 

EĞİTİM VE KONAKLAMA 

Şehrin alanında en eski kurumlarındandır. Lisans eğitimi 3 , master 2 yıl sürmektedir. Başlangıç olarak 1 yıl boyunca İngilizce hazırlık eğitimi ladıktan sonra seçeceğiniz bölüme yerleşmektesiniz. Alanında en iyi akademisyenler ve eğitim alanında en güncel döküman ve gereçlerle sizlere kaliteyi sunmayı arzulamaktadırlar.

Konaklama seçenekleri ise ; ister okulun bünyesinde olan imkanlar isteseniz de Polonya ofisimizin sizler için hazırladığı yurt , paylaşımlı daire ve stüdyo-rezidans gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz.

 

     FAKÜLTELER ve ÜCRETLENDİRME 

Küresel Iş, Finans ve Yönetişim (3 yıl)

Uluslararası Ekonomi (3 yıl)

İktisat ve Enformasyon Sistemlerinde Sayısal Yöntemler (3 yıl)

Yönetim ve İdare (3 yıl)

*** lisans bölümlerinin ücretleri yıllık 4000 EURO dur.

Yüksek Lisans

MA Advanced Analytics – Büyük Veriler (2 yıl)

MA Finans ve Muhasebe ACCA Yeterlilik (2 yıl) ile

MA Uluslararası İşletme (2 yıl)

MA Uluslararası Turizm, Otelcilik ve Eğlence Hizmetleri (2 yıl)

MA Küresel İşletme, Finans ve Yönetişim (2 yıl)

*** yüksek lisans ücretleri yıllık 3600 ile 4500 EURO arasında değişmektedir .