University of The Pacific, 1851’de California’nın ilk yüksek öğrenim kurumu oldu. Kaliforniya’daki en eski imtiyazlı üniversite olarak zengin mirasını kullanan Pacific Üniversitesi, kişisel ve profesyonel başarıya hazırlanan seçkin mezunlar üreten öğrenci odaklı, kapsamlı bir eğitim kurumudur.

Pasifik Üniversitesi, ortak bir amaç altında birleştirilen üç ayrı kampüsü olan ulusal olarak sıralanmış bir üniversitedir: yoğun akademik çalışma, deneyimsel öğrenme ve topluma hizmet yoluyla yarının liderlerini eğitmek ve hazırlamak amaçlarından bazılarıdır. Üniversite, 11 okul, 80’den fazla lisans eğitim alanı, 30’dan fazla lisansüstü ve profesyonel program ve 12 hızlandırılmış program sunmaktadır.

Batı’daki en güzel özel üniversite kampüslerinden biri olarak tanınan Stockton Kampüsü’nü; Arthur A. Dugoni Diş Hekimliği Fakültesi’ne ve sağlık ve teknoloji alanlarında yüksek lisans programlarına ev sahipliği yapan San Francisco Kampüsü; ve Pasifik McGeorge Hukuk Fakültesi’ne ev sahipliği yapan Sacramento Kampüsü ve sağlık, eğitim, kamu politikası, kamu yönetimi, veri bilimi lisansüstü programları vardır. Öğrenci nüfusu 3.700’den fazla lisans öğrencisi ve 2.600’den fazla lisansüstü ve profesyonel öğrenciden oluşmaktadır.

Pacific Üniversitesinin lisans okulları, ABD Haberleri ve Dünya Raporu, Princeton Review ve Fiske’s College Guide tarafından rutin olarak ülkenin en iyileri arasında yer almaktadır.

Geçtiğimiz on yıl boyunca birkaç üniversite sıralamasında yapılan araştırmalarda, Pasifik Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en güzel 10 kampüs arasında seçildi.

 

Pasifik Üniversitesi, WASC tarafından tamamen akredite edilmiştir ve birçok akademik program uygun profesyonel kuruluşlar tarafından ek akreditasyona sahiptir.

 

Medya’da Pasifik Üniversitesinin aldığı bazı sıralamalar,

ABD Haberleri ve Dünya Raporu (2020) sırası,

125 – En İyi Ulusal Üniversite (özel ve devlet üniversiteleri arasında)

7 – En İyi Etnik Çeşitlilik

52 – En İyi Lisans Mühendislik Programları

College Magazine – 2018’in En Güzel 10. Kampüsü

 

Mezun olduktan altı ay sonra, 2018 Sınıfı anketine katılanların yüzde 90’ından fazlası bir lisansüstü veya profesyonel okulda istihdam edildiğini veya kabul edildiğini, lisansüstü bir staj veya bursu tamamladığını veya askeri veya toplum hizmet deneyiminde hizmet verdiğini bildirdi.

White House College Scorecard’a göre, Pasifik mezunlarının maaşları 2018’de Kaliforniya’da benzer kurumlara göre 3. sırada yer aldı. Wall Street Journal ve Times Higher Education, Kaliforniya’daki özel ve devlet kolejleri ve üniversiteler arasında Pasifik Üniversitesini 13 numaraya yerleştirdi.

 

Pasifik Üniversitesi, son üç yılda üç kampüsüne bir düzineden fazla yeni akademik program ekledi. Bir zamanlar Pasifik yasası ve diş hekimliği okullarına özel evler olan Sacramento ve San Francisco kampüsleri artık veri bilimi, doktor asistanı çalışmaları, odyoloji, müzik terapisi, eğitim, kamu politikası ve kamu yönetimi alanlarında lisansüstü programlarla yeni öğrencilere ulaşmaktadır. Bu programlar, bölgenin teknoloji, sağlık, eğitim, devlet ve kar amacı gütmeyen sektörlerdeki liderlere yönelik kritik ihtiyacını gidermeye yardımcı olmaktadır.

Diğer bir çok programa linkten ulaşabilirsiniz;

https://www.pacific.edu/academics/majors-and-programs.html

Shorelight ayrıcalığı ile başvurabileceğinizi biliyor muydunuz?
Shorelight’ın sunduğu bazı ayrıcalıklar,

Özel kayıt danışmanı
Kolaylaştırılmış başvuru süreci
Ana dal seçimi
Vize başvurusu ve mülakat yardımı
Gerekli kolej formlarıyla ilgili yardım
Havaalanı Karşılama ve Kampüs Turu
Öğrenci ve veli oryantasyonu
Kültürel grup gezileri
Akademik Destek
İngilizce yardım
Özel ders ve mentorluk
Kariyer Gelişimi
Kariyer Hızlandırıcı Programı
Staj ve iş arama
Özgeçmiş, röportaj hazırlığı ve daha fazlası

Sizlerde AktifEdu ve Shorelight aracılığı ile University Of The Pacific ’de eğitim almak isterseniz, bizlere ulaşınız.

 0212 556 81 88 ya da [email protected]