Aktif Yurtdışı Eğitim olarak Yurtdışı Eğitimin size katkılarını anlatmak isteriz.
Bizim için Yurtdışında Üniversite Eğitiminin en önemli kazançlarından bir tanesi kaliteli eğitim almanızdır. Almanya ‘da, Polonya’da, Amerika’da İngiltere’de Kanada’da aldığınız üniversite eğitimi uygulamalıdır.

Uygulamalı Eğitim Modeli:

Uygulamalı eğitimde bazı modeller vardır. Bunlardan bir tanesi co-op dediğimiz Kanada Eğitim Sisteminden Polonya’ya uyarlanan Business İnkübatör modelidir. Bu modelde öğrenci aldığı ilk yıl teorik eğitiminin yanı sıra 2. yılından itibaren uygulamaya yönelik projeler hazırlar.

Farklı Kültürleri Özümsemek:

Kültürler arası iletişim hayati bir beceri haline gelirken, bu yetiye sahip yeni mezunlar, işverenler ve toplum tarafından hem talep hem de saygı görür. Yurtdışında eğitim almanın avantajları arasında yeni kültürleri keşfetmek, gittiğiniz ülkenin yeme içme alışkanlıklarını, gelenek ve göreneklerini öğrenmek, kitaplardan ya da internetten edinebileceğiniz bilgiler değildir. Gerçek yaşam deneyimleri gerektirir ve yurtdışındaki üniversitelerden mezun öğrenciler, bu deneyimi ve kültürlerarası keşfi en iyi şekilde özümserler.
Özgüven Kazanımı:
Bugün Yurtdışında eğitim alan öğrencilerin almayan bireylere göre daha bağımsız ve özgüvenli karakterler geliştirdiği gerçeği yadsınamaz derecede önemli. Aktif Yurtdışı Eğitim ile bu özgüven kazanımını tanışmamızın en başından beri öğrencilerimize aşılıyoruz.
Yeni bir yabancı dil öğrenimi:
Bulunduğumuz çağın içinde yabancı dil öğreniminin önemi oldukça fazladır. Ama diğer yandan öğrenilen ortak dile ek olarak ( İngilizce) yaşadığınız ya da eğitim aldığınız ülkenin lokal dilini öğrenmenizin de size çok farklı kapılar açabileceğini biliyor musunuz? Örneğin, Almanya’da ya da Polonya’da Üniversite Eğitimi alan öğrenciler,akademik ders dili olan İngilizce’nin yanı sıra lokal dili de öğrenirler.

 

Aktif Yurtdış Eğitim`in danışmanlığından faydalanmak ve daha pek çok farklı konu için :

  0212 556 81 88 ya da [email protected]