Lucton School 6 yaş ve 18 yaş aralığında bulunan öğrencilere olağanüstü bir eğitim sunmaktadır . Merak ve bağımsızlığı simgeleyen bir eğitim anlayışı vardır ; öğrencilere hedefleri doğrultusunda hareket etme ve ellerinden gelenin en iyisini yapmayı uygulamayı öğreten bir akademik yapısı vardır .  Lucton’da öğrenciler, ömür boyu onlarla birlikte kalacak güven, hırs ve karakter geliştirir.

 

Okul Hayatı

Lucton School kelimenin tam anlamı ile her şeyi kapsayan bir okuldur . Bazı öğrenciler okula kreş döneminden lise eğitimi bitene kadar katılmaktadır. Bir öğrencinin okulda nerede yaşadığına bakılmaksızın, herkes hırslı ve zorlayıcı bir müfredat, misafirperver bir ortam ve baştan sona akan gerçek bir merak kültürü bulacaktır.

Okul sabah 8.40’da başlar akşam saat 5 ‘e kadar devam eder . Diğer okulların aksine daha uzun bir eğitim saat dilimi olsa da birçok kulüp, spor ve müfredat dışı etkinlikleri içeren geniş bir müfredatı barındıracak şekilde yapılandırılmıştır. Hazırlık Okulu haftada iki kez yüzerken, Ortaokul ve üzeri yaşlardaki öğrenciler hafta boyunca spora katılır, Çarşamba öğleden sonraları tamamen rekabetçi fikstürlere ve bazıları ulusal olarak düzenlenen yarışmalara ayrılmıştır. Sınıf boyutları küçüktür ve okuldaki derslerin büyük çoğunluğu 12 ila 14 kişilik gruplar halinde verilmektedir. Bu yaklaşımın birçok avantajı arasında, öğrencilerin ihtiyaç duyduklarında yardım almayı çok daha kolay bulmalarıdır. Arkadaşlık kurmak kolaydır ve öğrencilerin dört evden birine (Collingwood, Drake, Nelson, Rodney) yerleştirilmesiyle çok aktif bir ev noktası yapısı sürdürülür ve bu da bir yoldaşlık kaynağı oluşturmaktadır.

Birleşik Krallık’taki öğrencilere ek olarak, Hong Kong, Rusya, Orta Doğu, Afrika ve birçok Avrupa ülkesi gibi uzaktaki diğer öğrencileri ağırlayan bir okuldur. ister gündüzlü ister yatılı olarak katılan öğrenciler, çaba harcamadan bütünleşir, ve uluslararası eğitime katkıda bulunur.

 

Uluslararası Kabuller

Her yıl dünyanın bir çok çeşitli ülkelerinden öğrencileri ağırlayan Lucton da uluslararası öğrencilerin kabul süreçleri İngiliz öğrencilerin kabulleri ile birbirlerine benzemektedir .

Başvuru sahiplerinin yüz yüze veya Zoom aracılığıyla mülakat yapmadan önce çevrimiçi bir CAT4 değerlendirmesini tamamlamaları ve mevcut okul raporlarını sunmaları okul tarafından istenir .

 

 

Ücretler

Konaklamasız : £7,350-£14,250 arası

Konaklamalı : £27,885-£33,780 arası

 

 

Lucton School ‘da eğitim almak, Aktif Yurtdış Eğitim`in danışmanlığından faydalanmak ve daha pek çok farklı konu için :

  0212 556 81 88 ya da [email protected]