LEEDS BECKETT UNIVERSITY

Leeds Beckett Üniversitesi 60.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 144 ayrı ülkeden gelen öğrenciler en popüler öğrenci yerlerinden biri olan Leeds Beckett üniversitesini tercih etmektedirler.

Teknoloji için dünyada 1., sanal öğrenme için 2. ve laboratuarlar için dünyada 3. sırada olan üniversite, istihdam konusunda çok güzel şanslar sunmaktadır.

Leeds Üniversitesi,  güler yüzlü akademik uzman kadrosuyla size eğitim verecektir. Gelişiminizi takip edebilmek için sizi yakından izleyeceklerdir. Diğer öğrencilerle küçük sınıflarda öğrenim göreceksiniz, bu da öğretmenlerinizden daha fazla kişisel ilgi görebileceğiniz ve çok sayıda soru sorabileceğiniz anlamına gelmektedir. Ekstra desteğe ihtiyacınız varsa, kişisel eğitmeniniz akademik çalışmalarınızda size yardımcı olacak ve sahip olabileceğiniz diğer soruları yanıtlayacaktır.

Şehir Kampüsünde bulunan Sahne, yıllar boyunca Nirvana, Blur, Foo Fighters,  Coldplay ve Radiohead gibi birçok ünlü gruba ev sahipliği yaptı. Ayrıca, Leeds Beckett Üniversitesi her zevke ve yeteneğe uygun spor kulüplerine sahiptir. Bir spor takımına katılabilir veya bir fitness dersi deneyebilirsiniz. Atletizm Birliği`nin 40 kulübü ve 85` den fazla takımı var.

Leeds Beckett Üniversitesinde uluslararası öğrencilerin hazırlanabileceği  1 program vardır;

International foundation year

Türkiye’deki eğitim sistemiyle, dünyanın diğer ülkelerindeki eğitim sistemlerinde farklılıklar olduğundan dolayı bu programı düzenleme gereği ortaya çıkmıştır.  International foundation year, lisede yeteri kadar başarı sağlayamamış veya gitmek istediği üniversitedeki derlerde eksiği olan kişiler için hazırlanmış bir programdır. Programın amacı; öğrenciye akademik İngilizce, çalışma ve akademik becerileri öğretmeyi amaçlamaktadır.  Bunun yanı sıra öğrenciye tamamıyla öğrenim vermez, onları seçtikleri üniversitenin olduğu ülkenin düşüncelerini verir, oradaki vatandaşlar gibi düşünmeyi ve özgün hareket edebilme yetisini aşılar.

Bu programda 2 bölüm bulunur:

Business, Law and Social Studies
  • Proje Çalışması ( Project Study)
  • İşletme için Temel Matematik (Core Maths for Marketing)
  •  Ekonomi İlkelerine Giriş ( Introduction to Principles of Economics)

Science, Engineering and Compting
  • Proje çalışması (Project Study)
  • Soyut Matematiğe Giriş (Introduction to Pure Maths)

 

Not:  Her iki bölüm içinde akademik İngilizce dersi mevcuttur.

Program Başlangıç Tarihleri:

  •  Eylül/2018 —  Ocak/2019

Giriş  şartları

  • 2 dönemlik bölümler için: IELTS 4.5 ( min. Writing 4.5)
  • Lise başarı puanı % 45

Ücretler

  • Business, Law, Social studies: £10,560
  •  Engineering and Computing : £11,070

 

Leeds Beckett Üniversitesinde eğitim almak, Aktif Yurtdış Eğitim`in danışmanlığından faydalanmak ve daha pek çok farklı konu için :

  0212 556 81 88 ya da [email protected]