Avrupa, eğitimlerinden en iyi şekilde faydalanmak isteyen uluslararası işletme öğrencileri için her zaman çekici bir güzergah olmuştur. Kültürel çeşitlilik ve büyüleyici tarihin yanında Avrupa ülkeleri, yabancı öğrencilere potansiyellerini en üste çıkarmalarını sağlayan dünya standartlarında eğitim fırsatları sunar.

Öğrencilerin önceliklerine uygun bir işletme okulu seçmek önemlidir ancak öğrenciler ayrıca zamanlarını ve paralarını ayırmak isteyecekleri şehri seçerken de son derece dikkatli olmalıdır. Sonuçta öğrenim ve iletişim ağı kurmak, eğitim kurumlarının dışında geçirecekleri zamanı durdurmaz.

İşte bir işletme derecesi eğitimi almak için en iyi Avrupa şehirlerinden bazıları.

 

Cenevre

Cenevre, İsviçre’de Cenevre Gölü kıyısında yer alan, İsviçre’nin Zürih şehrinden sonra en yüksek nüfuslu ikinci şehridir. Cenevre, lider bir finansal merkezdir ve Birleşmiş Milletler, Dünya Ticaret Örgütü, Dünya Sağlık Örgütü ve Kızılhaç gibi dünya çapında uluslararası kurumların ev sahibidir.

Uluslararası konferanslar ve müzakereler için ideal bir küresel mekan olan Cenevre, 200’den fazla diplomatik görev ve 119 finansal kurumun merkezidir. Öğrenciler çoğunlukla iletişim ağları ve kritik bağlantılar kurarak kariyerlerini ilerletirler.

Batı’da Jura dağları ve Fransız Alpleri’nin arasında Batı Avrupa’nın en büyük gölünün kıyısında bulunan Cenevre, Avrupa’nın en güzel manzaralı şehirlerinden biridir.200.000 nüfuslu bir şehrin dünyanın diplomatik merkezi olmasına şaşırmamak gerekir.

 

Montrö

“İsviçre Rivierası’nın incisi” olarak bilinen göl kıyısı şehri Montrö, lakabını nefes kesen doğası ve sakin atmosferinden almıştır. Uluslararası müzik sahnelerinin ön sıralarında yer alan Montrö, her yaz dünyanın en büyük caz festivalini ağırlar, kış sporları tutkunları içinse on bir kayak merkezine arabayla bir saatten daha kısa mesafededir.

Birden fazla dili konuşanlar ve büyük öğrenci nüfusunun dinamik bir karışımı sayesinde, Montrö’nün sıkı fıkı topluluğunda bir uluslararası işletme öğrencisi olarak kendinizi çabucak evinize gibi hissedeceksiniz. Şehrin boyutu idealdir, ihtiyacınız olan her şey huzurlu bir yürüyüş mesafesindedir. Ayrıca İsviçre’nin başkenti, Avrupa’nın diplomatik ve finansal merkezi olan Cenevre’ye yakın konumdadır.

 

Münih

Almanya’nın ileri düşünceli ekonomi başkenti ve gelişen bir metropol olan üçüncü en büyük şehri, uluslararası bir işletme eğitimi almak için harika bir yerdir.

Ülkenin en güçlü büyüyen ve işe alım oranı en yüksek şehirdir.

Münih’te Oktoberfest’i, lüks araba üretici BMW’nin merkez ofisini ve sıklıkla Barcelona FC’ye kök söktüren futbol kulübü Bayern Münich’i görebilirsiniz. Münih’te dünyanın en büyük krakerini ve bir seferde en fazla bira bardağı taşımada Guiness Dünya Rekoru’nu bulabilirsiniz.

 

Barcelona

Deniz kıyısı şehri olan Barcelona, uygun maliyetli yaşamı, kültürel çeşitliliğe sahip toplumu ve tabi ki yaklaşık beş kilometre boyunca uzanan altın sarısı kumsalları sayesinde uluslararası öğrenciler için ülkenin en popüler yeridir. Dünyanın önde gelen akıllı şehirlerinden biri olan, beş fab laboratuvarının ev sahibi, ünlü MWC’ye (Mobile World Congress – Mobil Dünya Kongresi) her yıl ev sahipliği yapan ve iş başlangıç merkezi (1300’ü aşkın yeni iş başlangıcı giderek artıyor) olan bu yenilikçilik ve girişimcilik şehri, işletme öğrencileri için mükemmeldir. Ayrıca bu Akdeniz kozmopolit başkenti efsanevi Barcelona futbol takımının yanında ünlü Pablo Picasso, Salvador Dali ve Antoni Gaudi gibi sanatçıların eserlerine de ev sahipliği yapar.

 

İşletme okulları hakkında daha fazla bilgi almak için,

 0212 556 81 88 ya da [email protected]