FLORANSA ÜNİVERSİTESİ

 

Kökleri 14. Yüzyıla dayanan ve günümüze kadar başarılı eğitim politikasını sürdüren Floransa Üniversitesi İtalya’nın en başarılı eğitim kurumlarından biridir. 1800 akademisyen, 2000 e yakın araştırma görevlisi ile zengin bir akademik aile ve araştırma ekibini bünyesinde barındırmaktadır.

51.000 öğrenci 5000 e yakın akademik kadro ve 10 fakülte ile 126 eğitim birimi ile İtalya’nın en büyük eğitim güçlerinden biridir. Her yıl 9000 e yakın mezun vermekte ve verdiği mezunların iş bulma yüzdesi ülkenin genelinden daha yüksektir. 2017 yılında 70 ülkeden 270 akademik kurumla kurmuş olduğu partnerliklerle her yıl yüzlerce öğrencisine farklı lokasyonlarda eğitim fırsatları sunmaktadır. 2014 yılında Konfüçyüs Enstitüsü, Tongji Üniversitesi (Şanghay) işbirliği ile Floransa Üniversitesi Çin’e de açılmıştır. İlköğretim orta ve ileri düzeydeki herkes için açık dil kursları sunar. Çin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan ve finanse edilen Konfüçyüs Enstitüsü, Çin dili eğitiminde Floransa Üniversitesi’nin resmi organıdır. Floransa Üniversitesi, Avrupa Birliği`nin ve özellikle Çevre Araştırma Programları`nın sunduğu finansman olanaklarına da çok aktif kullanmaktadır. Zaman geçtikçe de fonun ekonomik seviyesinin belirgin bir şekilde yükselişi görülmektedir.

Eğitim süresi 3 ile 3,5 yıl arasında değişmektedir. İtalyanca eğitim yoğunlukta olsa da bir çok bölümde İngilizce eğitimler de verilmektedir. Uluslararası öğrenciler için kabul şartlarından en önemlisi son mezun olduğunuz okuldan almış olduğunuz diploma notudur. Diğer evraklar da bu notu destekliyor olması gerekmektedir.

Floransa şehri hem yaşam hem eğitim açısından İtalya’da seçebileceğimiz en iyi ilk 5 şehirden biridir. Üniversite ücretleri her şehirde aynı olsa da konaklama, genel yaşam giderleri açısından da pahalı değildir. Konaklama olarak okulun sunduğu yurt imkanları ya da bağımsız kiralık evler düşünülebilir. Konaklama giderleri aylık 400 ile 850 Euro arasında değişmektedir.

Şehir içerisinde Empoli, Calenzano Sesto, Fiorentino kampüsleri vardır. Aynı zamanda Pistoia ve Prato kampüslerinde de bazı etkinlikler düzenlemektedir.

Eğitim alabileceğiniz lisans ve lisansüstü fakülteler;

  • School of Agriculture
  • School of Architecture
  • School of Economics and Management
  • School of Engineering
  • School of Human Health Sciences
  • School of Humanities and Education
  • School of Law
  • School of Mathematical, Physical and Natural Sciences
  • School of Political Sciences “Cesare Alfieri”
  • School of Psychology

*** bölümler ve eğitim müfredatları ile alakalı lütfen danışmanlarımıza başvurunuz.

 

Detaylı bilgi için ;  0212 556 81 88  [email protected]