Londra`nın tam kalbinde yer alan City Üniversitesi 1894 yılında Northampton Enstitüsü olarak kurulmuş ve 1966 yılında üniversite statüsü kazanmıştır. 17.500 civarı öğrenci bulunan City Üniversitesi, İngiltere üniversiteleri arasında en fazla yüksek lisans öğrencisine sahip olan kurumlardan biridir.  Toplam öğrencilerin %30`unu 160`dan fazla ülkeden gelen uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır.  İş yerleştirme ekibi lisans öğrencilerine iş tecrübesi kazandırmak için üniversitenin bağlantılı kurumlarında çalışma fırsatları sunmaktadır.  City Üniversitesi, QS dünya üniversite sıralamasına göre 351. sırada yer almaktadır.  Dünyanın en büyük firmalarıyla bağlantısı bulunan City Üniversitesi Business ve Ekonomi alanında Birleşik Krallığın en iyi ilk 10 üniversitesi arasında yer alır. Ayrıca İletişim, Medya ve Gazetecilik gibi bölümlerde Birleşik Krallığın en iyi 20 üniversitesinden biri olarak gösterilmektedir.

Lisans Bölümleri Listesi

Yüksek Lisans Bölümleri Listesi

Yıllık program ücretleri bölüme göre 14.000 Sterlin ile 17.000 GBP arasında değişmektedir.

City Üniversitesine direkt başvuru yapmak isteyen öğrenciler A-Level veya IB diplomasına sahip olmaları gerekmektedir.  Aynı zamanda bölümlere göre farklılık göstermekle birlikte ortalama 6,5 IELTS skoru istenmektedir.

Direkt geçiş için yeterli olmayan öğrenciler, Foundation Year ve International Year One gibi bir yıllık hazırlık programlarına dahil olabilirler. Bu programlar kabul şartlarını yerine getiremeyen öğrenciler için hazırlık programlardır. Bu programlarda İngilizce eğitiminin yanı sıra üniversite eğitiminiz boyunca yardımcı olacak, sunum yapma, makale yazma, analitik düşünme gibi dersler verilmektedir. Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler tercih ettikleri bölüme geçiş yapabilmektedirler.

Detaylı giriş şartları, ücretler, ingilizce hazırlık, başvuru ve vize aşamları gibi diğer bilgiler için;

  0212 556 81 88 yada [email protected]