CAPITOL MEDICAL UNIVERSITY

CAPITOL MEDICAL UNIVERSITY

Capital Medical Üniversitesi (CCMU) 1960 yılında kurulmuştur. Çin`deki en iyi akademik tıbbi kurumlar arasındadır ve Pekin`deki önemli devlet üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir..

CCMU 10 fakülte, 14 bağlı hastane ve 1 öğretim kurumundan oluşmaktadır. Üniversite ve bağlı hastanelerin yaklaşık 20.000 personeli vardır. Çalışanlar arasında, Çin Bilimler Akademisi`nin veya Çin Mühendislik Akademisinin 6 üyesi, 1.000`den fazla profesör ve 2.000`den fazla doçent bulunmaktadır. Üniversitede şu an kayıtlı öğrenci sayısı 9000`den fazladır. Capitol Medical Üniversitesi, Doktora, Master, Lisans ve Sertifika programları için geniş bir eğitim programı sunmaktadır.

CCMU, bilimsel araştırmalarda güçlü kimliği nedeniyle Çin ve bölgede tanınmış bir akademik kurumdur. Doktora sonrası araştırma için birçok ulusal ve devlet bünyesinde, laboratuvarlar ve bazı değişim istasyonlarını öğrencilerinin hizmetine sunmaktadır. Genel Uygulayıcılık Eğitim, Klinik Tıp, Temel Tıp, Sinirbilim, Oftalmoloji, Geriatri, Üroloji, Kardiyoloji, Ağrı Tıbbı, Toksikoloji, Biyomedikal gibi alanları kapsayan yüksek kaliteli eğitim veren akademik personel, donanım ve maddi imkanlara sahiptir. Geleneksel Çin Tıbbı, Reprodüksiyon, Nörobiyoloji, Sitobiyoloji, İmmünoloji, Tıbbi İkonografi, Nöroloji, Kardiyoloji, Kardiyobasküler Cerrahi, Böbrek Transplantasyonu spesifik alanlarda da gerekli akademik kadro ve araştırma enstitülerine sahiptir.

CCMU, uluslararası değişim programları sunmaktadır. Fakülte ve öğrenci değişimi programları, ortak eğitim ve ortak araştırma projeleri gibi faaliyetleri destekleyen 20`den fazla ülke ve bölgedeki birçok üniversite ve kurumla ortaklıklar ve anlaşmalar bulunmaktadır.

 

Kampüsler

Ana Kampüs Feng Tai Bölgesi

CCMU Uluslararası Kampüsü (Feng Tai)

Shun Yin Kampüsü (Shun Yin)

Wan Shou Lu Kampüsü (Hai Dian)

O Ping Li Kampüsü (Dong Cheng)

Dong Si Şi Tiao Kampüsü (Dong Cheng)

 

Fakülteler

School of Basic Medical Sciences

School of Public Health and Family Medicine

School of Biochemical and Pharmaceutical Sciences

School of Biomedical Engineering

School of Traditional Chinese Medicine

School of Health Administration and Education

School of Nursing

School of Continual Education and Advanced

Vocational Education

Yan Jing Medical College

International School of CCMU