BRNO MASARYK ÜNİVERSİTESİ

Brno Masaryk Üniversitesi

Ülkenin en büyük ikinci üniversitesi olan Brno Masaryk Üniversitesi Çek Cumhuriyeti’nin en büyük şehirlerinden biri olan Brno’da bulunmaktadır. 200`den fazla bölüm, enstitüler ve klinikler ile dokuz fakülteden oluşmaktadır.1919 yılında kurulan Brno Masaryk Üniversitesi Orta Avrupa’nın en iyi üniversitesi olarak kabul edilir. Brno Masaryk Üniversitesi’nin en önemli amacı bilimsel araştırmalar yapmaktır. Bu anlamda Brno Masaryk Üniversitesi, Avrupa’nın en hızlı büyüyen üniversitelerinden birisidir. Aynı zamanda Brno Masaryk Üniversitesi prestijli yabancı üniversiteler ve araştırma kurumları ile işbirliği yapmaktadır. Yapılan bu anlaşmalar ile birlikte dünya çapında öğrenci ve öğretmen değişikliklerinin yapılmasına yardımcı olmaktadır. Eğitim dili Slav dili Çekçe ve İngilizcedir.  Lisans eğitim süresi 3 yıldır.

Brno Masaryk Üniversitesi, yaklaşık 45,000 öğrenciye eğitim vermektedir. Ayrıca 2200’e yakın da akademisyen bulunmaktadır. Brno Masaryk Üniversitesi elektronik ortamda üniversiteye başvuru yapılmasını sağlayan ilk Çek üniversitesidir. Çek Cumhuriyeti Brno Masaryk Üniversitesi Avrupa’nın en iyi araştırma üniversitesi olmayı hedeflemektedir.

Sosyal ve sportif alanlarda da faaliyet gösteren Brno Masaryk Üniversitesi, bisiklet, kayak sporları, yüzme, golf, sudoku, karate, atletizm, futbol, amerikan futbolu, voleybol ve buz pateni gibi dallarda takımlar kurmuştur. Spora olduğu gibi sanata da önem veren Brno Masaryk Üniversitesi film festivalleri düzenlemekte, birçok sergi ve festivallere ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite kampüsünde sağlık merkezi, öğrenci yurtları, spor salonları ve yabancı öğrenci ofisi gibi birçok öğrenci hizmeti bulunmkatadır.

Programİngilizce Bölümler
AntropolojiArkeoloji
Uygulamalı BiyokimyaEkonomik Politikası ve Yönetimi
Uygulamalı Coğrafyaİktisat Teorisi
Uygulamalı BilişimEkonomi ve Yönetim
Uygulamalı FizikEkonomi ve Yönetim
Uygulamalı FizikFinans ve Muhasebe
ArkeolojiJeoloji
BiyokimyaJeoloji
BiyolojiUluslararası Bölgesel Çalışmalar
Ekolojik ve Evrimsel BiyolojiFiloloji
Ekonomik Politikası ve YönetimiÖzel Eğitim
İktisat TeorisiÖzel Eğitim
Ekonomi ve YönetimPedagoji uzmanlık
EğitimPedagoji uzmanlık
Çevresel Beşeri BilimlerSağlık Bilimleri specializations
Deneysel BiyolojiAlmanca Bölümler
Finans ve MuhasebeÖzel Eğitim
Genel Teori ve Sanat Tarihi ve KültürüÖzel Eğitim
Coğrafya ve HaritacılıkPedagoji uzmanlık
JeolojiPedagoji uzmanlık
Tarihsel Bilimler
Beşeri Bilimler
Kimya
Bilişim
Bilgi ve Kütüphane Araştırmaları
Bilgi ve Kütüphane Araştırmaları
Uluslararası Bölgesel Çalışmalar
Yasal Uzmanlıklar
Matematik
Medya ve İletişim Çalışmaları
Ebelik
Hemşirelik
Filoloji
Felsefe
Beden Eğitimi ve Spor
Fizik
Siyaset Bilimi
Okul öncesi ve okul sonrası eğitim
Psikoloji
Kamu Politikası
Sosyal Politika ve Sosyal Çalışma
Sosyoloji
Özel Eğitim
Pedagoji uzmanlık
Sağlık Bilimleri
Sistem Mühendisliği ve Bilişim

Aktif Yurtdışı Eğitim`in mevcut kayıt avantajlarından yararlanmak isterseniz 0212 556 81 88 numaralı telefonumuzdan ya da [email protected] mail adresimizden danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.