Merkezi Montrö, İsviçre’de bulunan lider bir İsviçre dil eğitim grubudur.
Kaplan International Languages’dan Alpadia Dil Okulları, Montrö, Berlin, Freiburg ve Lyon’da Fransızca ve Almanca öğreten tüm yıl boyunca kurslar sunmaktadır. Alpadia ayrıca gençler için Fransızca ve Almanca yaz kursları sunmaktadır. Başlangıçta 1996 yılında kurulan ve şimdi her zamankinden daha büyük olan misyonları, dil gelişimini teşvik etmek ve öğrencilerimizin ufuklarını genişletmek, geleceklerine ilham vermektir.

Neden Alpadia’yı seçmelisiniz?
1. Nitelikli öğretmenler tarafından sağlanan profesyonel öğretim ile; canlı, dinamik ve etkili dil kursları,
2. Özenle seçilmiş bir dizi konaklama seçeneği,
3. Heyecan verici aktiviteler ve kişisel destek,

Geldiğiniz andan ayrıldığınız ana kadar size kişisel yardım sunuyoruz. Ekibimiz sorularınızı cevaplamak ve dil kursunuzda size yardımcı olmak için her zaman hazırdır.
Özellikle 8 ila 17 yaş arasındaki genç öğrencileri ağırladıkları yaz kamplarında öğrencilerin güvenliği birinci önceliğimizdir. Yaş grubuna ve rezervasyon yapılan konaklama türüne uyarlanmış, etkili ve gizli profesyonel denetim sağlamaktadırlar. İlk günden son güne kadar ekip üyeleri her öğrencinin talep ettiği yardımı vermek ve onların güvenliğini ve refahını sağlamak için hazır durumdadır.
öğretim kadroları ve idari ekipleri kalitesine çok şey borçludur. Dinamiktirler, arkalarında zengin ve çeşitli deneyimlere sahiptirler ve kültürel çeşitlilik konusuna hakimdirler.
Nitelikli öğretmenler tarafından sunulan modern ve etkili bir öğretim yöntemi kullanarak, tüm dil seviyelerine uyarlanmış iyi planlanmış, eğlenceli ve motive edici dersler sunmaktadırlar. Sınıf başına sınırlı sayıda öğrenci ile öğretmen ve öğrenciler arasındaki maksimum etkileşim teşvik edilir ve öğrenilen dili hem sınıfta hem de dışarıda kullanmak için her fırsat sağlanır.
Yetişkin kurs merkezlerine yakın, pratik ulaşım bağlantıları, harika alışveriş caddeleri, çeşitli barlar, restoranlar, kafelerin bulunduğu hareketli gece hayatı alanları ve sporları uygulayabileceğiniz parklar bulabilirsiniz.
Yetişkin öğrencilerimiz için Lyon, Freiburg ve Berlin, mükemmel kalite-fiyat oranını arttıran özellikle avantajlı bir yaşam maliyetinden yararlanmaktadır. Yaz kampları, paket aktivitelerinden oluşan cömert bir program öneriyor; çok sayıda spor, heyecan verici ve eğitici gezilerin yanı sıra eğlenceli akşamlardan oluşmaktadır. Bu, yaz kampı öğrencilerimizin dili maksimum eğlence sağlayan bir ortamda öğrenmelerini sağlar!
Yetişkin okullarında dil seviyenizi, Fransızca için DELF / DALF veya TCF sınavları ve Almanca için Goethe-Institut veya TELC Deutsch sınavları tarafından verilen resmi bir sınava girerek doğrulayabilirsiniz. Yaz kampı öğrencileri derse katılımı onaylayan ve ulaşılan dil seviyesini ve elde edilen sonuçları doğrulayan bir ALPADIA sertifikası alırlar.
okullar ve yaz kampları. Ulaşım bağlantılarına ve uluslararası havaalanlarına yakın elverişli bir konumda bulunan merkezleri, önemli kültürel ve turistik mekanların yakınında bulunmaktadır. Yetişkinlere yönelik dil kursları için, uluslararası beğeni toplayan şehirlerde ve güzel bir doğal çevreye ve çok sayıda açık hava aktivitesine sahip büyüleyici şehirlerde yer almaktadırlar.

Konaklama seçenekleri
Konaklama bir dil öğrenimi için önemli bir parçası olduğundan, ev sahibi aileler, öğrenci daireleri, paylaşımlı daireler, oteller veya oda ve kahvaltı dahil olmak üzere çeşitli seçenekleri seçmenize özen gösteriyoruz. İster yetişkin öğrencilerimiz yerlilerle doğrudan temas halinde olmak ister diğer uluslararası öğrencilerle yaşamak ya da kaldıkları süre boyunca tamamen bağımsız olmak isteseler, ihtiyaçlarını ve beklentilerini en iyi şekilde karşılayacak konaklama seçeneğine sahiptirler.

Ders ve sınav seçimi
Ortak Avrupa Diller Referans Çerçevesi (CEFR) uyarınca tüm seviyelere uyarlanmış dil dersleri sunmaktadırlar. Yetişkin öğrencilerimiz için çeşitli ders türlerinin yanı sıra özel sınava hazırlık kursları öneriyoruz: Fransızca için DELF / DALF veya TCF sınavları, Almanca için Goethe-Institut, TestDaF veya TELC Deutsch sınavları. Yıl boyunca birçok tarihte çoğu resmi sınava hazırlanabilir ve oturabilirsiniz, böylece kursunuzu uluslararası kabul görmüş bir sınavla tamamlamak için doğru yeri ve tarihi bulmakta sorun yaşamazsınız.

Boş zaman aktiviteleri
Bir dil öğrenmek sadece derslerle sınırlı olmamalıdır. Bir dil kursundan en iyi şekilde yararlanmak için öğrencilerin etkinliklere katılma ve sınıf dışındaki dili konuşma fırsatı bulmaları önemlidir. Bu nedenle her merkezde çeşitli haftalık ve heyecan verici etkinlikler ve geziler öneriyoruz. Bu, öğrencilerin sınıf arkadaşlarını tanıma ve yeni edinilen dil becerilerini uygulama şansı sağlar.
Yetişkin okulları ve yaz kampları dil programları kalitesini tanıyan uluslararası dernekler tarafından akredite edilmektedir. Okulun bazı akreditasyonları:
SFP- İsviçre Özel Okullar Federasyonu
FaDaF- yabancı dil olarak Almanca alanındaki öğrencileri, öğretmenleri ve kurumları temsil eden dernektir.
WYSETC- Dünya Gençlik Öğrenci ve Eğitim Seyahatleri Konfederasyonu
ALTO- Dil Seyahat Organizasyonları Derneği.

Alpadia dil okulları, Her yıl dünyanın dört bir yanından 6.000’den fazla öğrenciyi ağırlamaktadırlar.
Kurs yapıları ve seviye testleri, yabancı dil öğretimi için Avrupa standart çerçevesini oluşturan Ortak Avrupa Diller Referans Çerçevesi’ne (CEFR) dayanmaktadır. Altı farklı dil seviyesi tanımlanmış ve dil öğrenme ve öğretme sektöründe referans olarak kullanılmıştır. Günümüzde önemli bir referans belgesidir.
Farklı gereksinimlere ve farklı öğrenme hedeflerine uyarlanmış çeşitli dil kursu türleri sunmaktadırlar. Haftada en az 20 ders önerimizle yoğun, premium, sınava hazırlık ve özel dersler de sağlamaktadırlar. Veya kendi özel yapınızı oluşturmak için farklı sınıfları birleştirebilirsiniz.

Haftada 25 ders
Yoğun 25 kursu, standart 20 kursundan farklıdır, çünkü sözlü iletişime yönelik haftada beş ek ders sayesinde dilin daha derinlemesine bir çalışmasını sunar. Böylece rol yapma ve simülasyon alıştırmaları yoluyla iletişim becerilerinizi geliştirebilirsiniz.
süre
1 ila 48 hafta

Başlangıç tarihleri
Her Pazartesi, tüm yıl boyunca

Haftada 20 ders
Dersler genellikle sabahları yapılır, böylece öğleden sonra vaktinizi en iyi şekilde geçirebilir ve yeni dil becerilerinizi kullanmak için mükemmel olan organize etkinliklere katılabilirsiniz!
Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye A1 *> C1

süre
1 ila 48 hafta

Başlangıç tarihleri
Her Pazartesi, tüm yıl boyunca

Haftada 30 ders
Fransızca veya Almanca dil sınavına yoğun bir şekilde hazırlanmak isteyen öğrenciler için idealdir. Standart 20’ye ek olarak, seçilen sınavın belirli içeriğini incelemek için iki günlük hazırlık dersi ile, en iyi sonuçları garanti etmek için sınıf büyüklüğü altı katılımcı ile sınırlıdır.

Seviyeleri
Orta ve ileri seviye B1> C1

süre
4 hafta

Başlangıç tarihleri
Sınav tarihine göre

Haftada 30 ders
Hızlı ilerleme kaydetmek isteyen motive öğrenciler için uygundur. Bu, sözlü ve yazılı iletişim becerilerinizi geliştirmek için hızlı ve etkili bir seçenektir.

Seviyeleri
Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye A1 *> C1

süre
1 ila 48 hafta

Başlangıç tarihleri
Her Pazartesi, tüm yıl boyunca *

Maks. öğrenci
14

Montrö / Lyon / Berlin / Freiburg
Ev sahibi bir aileyle yaşayarak kalışınız başka bir boyut kazanacaktır. Yemek ya da geziler sırasında dili öğrenmek doğal hale gelir. Ev sahibi bir ailenin yanında kalmak, yerel kültür hakkında bilgi edinmek, ev sahiplerinizle günlük hayatı deneyimlemek ve günlük ifadeleri ve konuşma dilini öğrenmek için harika bir yoldur.

Montrö / Lyon / Berlin / Freiburg
Öğrenci daireleri şehir merkezinde, okula ve çeşitli alışveriş alanlarına, kafelere ve restoranlara yakındır ve toplu taşıma araçlarıyla iyi bir şekilde hizmet vermektedir. Bu seçenek özellikle diğer öğrencilerle iletişim kurarken daha fazla özgürlüğün tadını çıkarmak isteyen öğrenciler için uygundur. Dairelerde çift kişilik ve tek kişilik konforlu yatak odaları ve TV, tam donanımlı mutfak, çamaşır makinesi ve kablosuz internet erişimi bulunmaktadır.

Tüm yaz kampları inanılmaz bir pakete sahiptir; çok sportif aktiviteler, hafta boyunca ve hafta sonu heyecan verici geziler sağlarlar, öğrencilerimize eğlenmek, öğrenilen dili uygulamak ve diğer kamp arkadaşlarıyla arkadaşlıklar geliştirmek için her türlü fırsatı vermektedirler. Ayrıca her hafta alışverişe, geziye çıkmak veya sadece rahatlamak ve eğlenmek için serbest zaman vardır.
Spor aktiviteleri:
Basketbol
Her yaş için harika bir takım sporu olan öğrencilerimiz çekim, pas, top sürme ve ribauntlama tekniklerini öğrenir.
Badminton
Futbol
Yüzme
Voleybol
Mini golf
Hentbol
Unihockey
Masa Tenisi
Plaj oyunları
Doğa yürüyüşü
Kano sporu
Deniz bisikleti