Alce Bologna

 

Alce Bologna 1999’ da Bologna’ da kuruldu. 2000 tarihinde ise tam olarak faaliyete geçti. Kurulduğu günden bu yana sayısız ülkeden öğrenciye İtalyanca eğitiminde öncülük etti.

Okul konumuyla Bologna’nın merkezindedir. En yakın uluslararası havaalanına ve tren yollarına oldukça yakındır. Ayrıca mimari anlamda da İtalya’nın en eski şehirlerinden biridir. Böylelikle gezebileceğiniz ve keşfedebileceğiniz birçok mekan vardır.

Bunların yanı sıra Bologna’ da Uluslararası öğrenci sayısı oldukça fazladır. Bu da sizin farklı kültürlerle tanışma ve arkadaşlık kurma şansınızı oldukça arttıracaktır. Okul içinde ve dışında arkadaşlarınızla daha çok pratik yapma imkanı bulacaksınız.

Alce Bologna hem İtalya da hem de Uluslararası anlamda oldukça tanınmış bir dil okuludur. IALC, ASILS , AIL kuruluşlarının üyelerinden biridir.

Okulda ki öğretmenlerin her biri kendi metotlarını kullanmaktadır. Derslerin amacı sizi fazla sıkmadan İtalyanca öğretmeyi amaçlar. Ezbere dayalı bir eğitim sistemi değil daha çok pratik ve uygulamaya yönelik eğitim vermektedirler. İtalyancanızı iletişimde kullanmanız amacıyla sınıflarda aynı yaş ve millet gruplarının dışında her yaştan ve her milletten öğrenci bulunmaktadır.

Alce Bologna sizin dil ihtiyacınıza yönelik kurslar sunmaktadır;

General courses;

Intensive (G1 23)

Super Intensive (G1 30)

Combined (G1 20+5)

Private lesson

 

Exam preparation coureses;

CILS

CEU

AIL

CERT.IT

 

Professional courses;

Business Italian

Italian for law

Private lesson

 

Italian plus courses;

Master class

Culture;History , art , drama , Literature

Art & Craft

Food & Wine

 

Specific courses;

Summer course

Combined course

 

Konaklamada okulun belirlediği iki seçenek vardır. Aile yanı konaklama ve apartman dairesi. Aile yanı seçeneklerinde yarım pansiyon ve ya isteğe bağlı yemeksiz seçenekleri bulunmaktadır. Bir evde iki aynı ana dili konuşan öğrenci olmamaktadır. Aile yanı evleri okula otobüs veya araba ile en fazla 15 dakika mesafededir. Apartman daireleri ise okula en fazla 5 dakika yürüme mesafesindedir. Paylaşımlı oda ve tek kişilik odalar bulunmaktadır.

 

Alce Bologna hakkında daha fazla bilgi almak için 0212 556 81 88 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.