Zeynep Polatoğlu

Yurtdışında dil eğitimi almaya ilk karar verdiğimiz zaman kardeşimle bir acente arayışına girdik. Birkaç yerle görüştükten sonra bir acentede -içimize sinmemesine rağmen- karar kıldık.

Daha sonra Aktif Yurtdışı Eğitim’den Burak Bey`le tanıştım, yaptığımız ilk konuşmada sorularımı yanıtladı ve endişelerimi çok büyük bir titizlikle giderdi.

Ardından Burak Bey’le görüşmek için Aktif Edu’nun Bahçelievler şubesine gittim ve Osman Bey’le de tanıştıktan sonra kız kardeşimle birlikte bu kez içimize sinerek bir acenteyle anlaşmış olduk.

Bundan sonraki süreçte de iyi ki Burak Abi ile tanışmışız ve Aktif Yurtdışı Eğitim’le bu yolculuğa gelmişiz dedik. Çünkü oraya gittikten sonraki süreç okul ile alakalı ve okulla acentelerin görüşmesi sorunların çözümünde daha büyük bir kolaylık oluyor. Evde kalacaksanız eğer evleri okul ayarlıyor, yurtlar da okul tarafından ayarlanıyor.

Biz ilk kaldığımız evde, ev sahibiyle bazı sorunlar yaşadık. Burak Abi’yi arayıp bu evde rahat edemiyoruz dedim, sorunları anlattım ve hemen konuyla ilgilenip okulla irtibata geçip bize yeni bir ev buldular. Aynı konu başka bir arkadaşımın daha basına gelmişti fakat acente bu durumu çok önemsememiş, ona evi değiştiremeyeceğini söylemişti ve o ekstra para ödeyip yurtta kalmak zorunda kalmıştı.

Bunun dışında yaşadığım en ufak şeyde bile Burak Abi’yi ya da Ayhan Bey’i aradım, her seferinde de bana aile yakınlığıyla yaklaştılar ve kendimi orda yalnız hissettirmediler. Bence bu yüzden Aktif Yurtdışı Eğitim diğerlerinden farklı, yurt dışında sizi güvende hissettirdikleri için.

Aktif Yurtdışı Eğitim sayesinde Londra’da kardeşimle beraber harika bir 3 ay geçirdik bu yüzden her şey için Aktif Edu’ya teşekkür ediyorum.