UZAKTAN EĞİTİM NEDİR?

yurtdisinda-uzaktan-egitim

Uzaktan eğitim (e-Learning) en basit haliyle, zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde iletişim platformlarının kullanılarak bütün seviyelerde verilen eğitim sisteminin adıdır. Hayat boyu öğrenmenin mecburiyet haline geldiği günümüz şartlarında, çevresel faktörlerden dolayı eğitim alma imkanı kısıtlanan bireylerin bu olumsuzlukları minimize ederek, bireysel programlarına uygun bir şekilde eğitimlerini tamamlamaları bu sistemle mümkündür.

Uzaktan Eğitim’in Özellikleri:

Uzaktan eğitimde zaman sınırlamaları yoktur. Öğrenci, kişisel programına göre kendisi için en uygun zamanı belirleyerek eğitimini sürdürebilir.
Uzaktan Eğitim’de mekan, sizin olduğunuz yerdir. “Hep biz okula gidiyoruz, biraz da o bize gelsin” esprisinin hayat bulmuş halidir. Eğitim kalitesinden taviz vermeden istediğiniz mekanda aldığınız eğitimle “eğitimde fırsat eşitliği” sorununa da çözüm bulunmuş olur.
Uzaktan eğitim, öğrenciyi mecburi eğitim, devam zorunluluğu gibi eğitimin orijinal hüviyetine aykırı zorlamalardan uzaklaştırarak, öğrencinin sorumluluklarını tamamen kendi inisiyatifine bırakır.
Uzaktan eğitim, klasik eğitimde olduğu gibi hocalarla ve diğer öğrencilerle ilişkilere de imkan sağlar. Yine zaman ve mekandan bağımsız olarak teknolojinin imkanlarıyla grup çalışmalarına dahi imkan tanımaktadır.

Uzaktan Eğitimi yalnızca klasik eğitim sistemine bir alternatif olarak görmekten ziyade bu iki türü birbirinin destekleyicisi olarak değerlendirmek daha sağlıklı olacaktır. Ne var ki teknolojinin geldiği ve geleceği boyut, uzaktan eğitimin yakın gelecekteki en önemli eğitim sistemlerinden olarak konumunu güçlendireceğinin işaretlerini vermektedir.

Bir süredir yurtiçi ve yurtdışında alınan uzaktan eğitim programlarının pek çoğu da Y.Ö.K tarafından tanınmaktadır.
Uzaktan eğitim alabileceğiniz uluslar arası eğitim kuruluşları ve programlarıyla ilgili yurtdışı eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

X
✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı