TÜBİNGEN ÜNİVERSİTESİ

Almanya-Yurtdisi-Universiteler.

1477`de Kont Eberhard’ ın destekleriyle Tübingen Üniversitesi’ nin temelleri atılmıştır. Daha sonra Johannes Kepler’ in de destekleriyle üniversite bir çok farklı alanda eğitim sağlayarak büyümüştür. Almanya’ nın en eski 7.üniversitesi  ve  üniversitesi hastanesine sahip olan ilk üniversitesi olmuştur. Aynı zamanda Baden-Württemberg’ de muhteşem mimarisiyle orijinal Alman üniversitesi kimliğini uzun yıllardır korumaktadır.

Tübingen Üniversitesi Almanya’da The German Research Foundation tarafından yürütülen; Nörobilim, Temel Parçacık Fiziği, Nanoteknoloji ile alakalı çalışmaları finanse etmekte ve denetlemektedir. Bu bağlamda Almanya’ da konu ile alakalı bütün üniversitelerle iş birliği içerisindedir.

Tübingen Üniversitesi, dünya çapında 62 farklı ülkede 150`den fazla yabancı kurum ve kuruluşla iş birliği yapmaktadır. Bunlardan bazıları, Michigan Üniversitesi, Chapel Hill` deki Kuzey Carolina Üniversitesi ve St. Andrews Üniversitesi`dir. Belirtilen bu üniversitelerle her yıl çeşitli zaman dilimlerinde dönemlik ya da yıllık öğrenci değişimleri yapılmaktadır. Öğrenciler bu fırsatları değerlendirerek dünyanın farklı lokasyonlarında akademik çalışmaları sürdürebilme fırsatı bulabilirler.

Tübingen şehrinin nüfusu yaklaşık 90.000 kişidir ve bunun 23.000’i Tübingen Üniversitesi öğrencileridir. Şehir öğrenciler için sıkıcı olarak görünse de üniversitenin düzenlemiş olduğu sosyal ve sanatsal faaliyetler, fotoğrafçılık, gazetecilik ve yaratıcı yazma kursları, her yıl bir çok ünlü müzik grubunun geldiği konserler yapılmaktadır.

Üniversitelerin en meşhur mezunları arasında Nöropatoloji uzmanı Alois Alzheimer ve eski Avrupa Birliği delegesi Martin Bangemann yer alıyor.

 

2017-2018 yılı öğrenci verileri;
Kayıtlı öğrenci sayısı: 27.741 ( 11.550 erkek – 16.191 bayan)

2017 yılında yeni kaydolan öğrenci sayısı: 5.197

Uluslararası öğrenci sayısı: 3.891

Akademik personel: 533 profesör – 4.801 öğretim üyesi – 2.338 araştırma görevlisi

2017 yılı için; Alman Devleti’ nden 341,1 milyon Euro, 190.2 milyon Euro özel kurumlardan, 31.2 milyon Euro diğer fonlardan üniversiteye hibe edilmiştir.

 

7 farklı fakülteden oluşmaktadır;
Protestant Theology

Catholic Theology

Law

Medicine

Humanities

Economics and Social Sciences

Science

*** 7 farklı fakültede 330 farklı lisans, yüksek lisans, doktora ve uzmanlaşma programları eğitimi verilmektedir. Yenilikçi programlar arasında; Medical Technologies, Molecular Medicine, Environmental Science, Geoecology, Nanoscience, Media Informatics, Sports Management yer almaktadır. Uluslararası programlar arasında ise; International programs include Behavioural and Neuroscience, Computational Linguistics, Applied & Environmental Geoscience, International Economics and Business Administration yer almaktadır.

X
✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı