THE UNIVERSITY OF QUEENSLAND

University of Queensland (UQ), dünyanın en iyi 50 üniversitesinden birisi arasında yer alır (2020 QS World University Rankings). Bu başarı, üniversitenin uluslararası ölçekteki yerinin ve personel, araştırmacı ve mezunlarının yüksek kalitesinin göstergesidir. Uluslararası düzeyde kabul görmüş çok sayıda araştırma alanına ev sahipliği yapan üniversite, araştırmacılara ve öğrencilere çapraz disiplinli işbirliği imkânı sunmaktadır.
UQ, lider özelliğe sahip olan ve toplumda pozitif etki yaratan bireyler yetiştirmektedir. Öğrenciler, UQ diplomasıyla en çok aranan uluslararası mezunlardan olup ve başarılı bir kariyere sahip olacaklarından emin olabilirler.

Öğrenciler, dersler haricinde UQ’nun kariyer kaynaklarına, atölyelerine ve ağ geliştirme etkinliklerine erişim sağlayarak rekabetçiliklerini geliştirebilmektedir. UQ’nun Öğrenci İstihdam Merkezi, öğrencilerin üniversitede geçirdikleri zamanı, deneyimlerini geliştirecek şekilde desteklemektedir. Ödüllü UQ Kariyer Ekibi, iş bulma seminerleri, özgeçmiş yazma, mülakat pratikleri ve çok daha fazlasını içeren etkinliklerle öğrencilere kariyer planlaması ve beceri gelişiminde destek olmaktadır.

2020 Good Universities Guide’a göre UQ, personel niteliği, öğrenci talebi ve eğitim kalitesi açısından en yüksek seviyededir. UQ, Avustralya’daki diğer üniversitelerle karşılaştırıldığında çok daha fazla ulusal ödülün de sahibidir.

UQ, yaklaşık 6.500 personeli, 53.600’ü aşkın öğrencisiyle Avustralya’daki en büyük kurumlardan biridir. 143 farklı ülkeden gelen yaklaşık 20.000 öğrencisi sayesinde UQ, gerçek bir uluslararası üniversite unvanına sahiptir.

Kurumun destek hizmetlerinden birisi de benzer fikirlere ve ilgi alanlarına sahip öğrencileri ücretsiz sosyal ağlar vasıtasıyla bir araya getiren UQ Mates’dir. Uluslararası öğrencilere her an, her konuda yardımcı olmak üzere öğrenci danışmanları atanmaktadır.

The University of Queensland, dünya standartlarında bir işbirlikli çalışma alanını hizmete sunmuştur; bu adım, ilk 50 arasında yer alan üniversiteyi ülkedeki pratik eğitimin merkezine koymuştur.

Bu yeni işbirlikli çalışma alanı UQ Innovate, ülkede türünün en büyükleri arasındadır. Bu alan bünyesinde, ileri prototiplendirme ve üretim makineleri ve araçlarının bulunduğu 1200 metre karelik bir atölye bulunur. Aynı zamanda, 3 boyutlu yazıcılar, vakumlu biçimlendiriciler, su püskürtmeli kesiciler ve endüstriyel robotlar mevcuttur.

Mühendislik, Mimarlık ve Bilgi Teknolojisi Fakültesi Dekanı Profesör Vicki Chen, bu yeni tesislerin UQ’daki öğrencilere, iş piyasasına adım adarken diğer öğrenciler karşısında rekabet üstünlüğü sağlayacağını belirtmiştir.

Üniversite, Queensland genelinde 6 fakülte ve 8 uluslararası düzeyde tanınmış çokdisiplinli araştırma enstitüsü ve diğer araştırma ve eğitim alanlarına ev sahipliği yapar. Bunlar arasında Heron ve Stradbroke Adaları’ndaki deniz araştırma istasyonları, bir mineral araştırma merkezi, sismograf istasyonu, Gatton’da veterinerlik ve tarım bilimi öğrenim ve araştırma merkezleri, UQ İşletme Okulu, Long Pocket’ta sosyal bilimler araştırma merkezi, eğitim hastaneleri ve diğer tıp araştırma tesisleri yer alır. 1500’ün üzerinde bilim insanı, sosyal bilimci ve mühendisten oluşan disiplinlerarası bir topluluk tarafından yürütülen araştırmaları küresel bir etkiye sahiptir.

Fakülteler:
• Beşeri ve Sosyal Bilimler
• Mühendislik, Mimarlık ve Bilgi Teknolojisi
• Tıp
• İşletme, İktisat ve Hukuk
• Fen
• Sağlık ve Davranış Bilimleri

Araştırma Enstitüleri:
• Avustralya Biyomühendislik ve Nanoteknoloji Enstitüsü
• Sürdürülebilir Mineral Enstitüsü (SMI)
• Küresel Değişim Enstitüsü (GCI)
• Mater Araştırma Enstitüsü – UQ (MRI-UQ)
• Moleküler Biyofen Enstitüsü (IMB)
• Queensland Tarım ve Gıda İnovasyonu Birliği (QAAFI)
• Sosyal Bilimler Araştırma Enstitüsü (ISSR)
• Queensland Beyin Enstitüsü (QBI)

✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı