PASAPORT HARÇ BEDELİ

PASAPORT HARÇ BEDELİ

PASAPORT HARÇ BEDELİNE YENİ DÜZENLEME GETİRİLİYOR.

GoEuro tarafından nisan ayında yapılan araştırmaya göre en yüksek pasaport harcının Türk pasaportu olmasının yanı sıra yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın yoğun talebi üzerine pasaport harç bedelinin düşürülmesi için AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu teklif sundu.

Teklif, 18 yaşından büyükler ve küçükler olmak üzere iki farklı türde inceleniyor. Buna göre 18 yaşından büyükler için pasaport bedeli %50 oranda düşürülürken, 18 yaşından küçükler için ise %75 oranda düşürülecek.Yani 5 kişilik bir ailenin 10 yıllık pasaport bedeli 3000 lira iken şimdi ise hemen hemen 1000 liraya kadar düşecek.

Yıllarca Almanyada yaşamış olan Milletvekili Yeneroğlu, yüksek pasaport harçlarının seyahat masraflarıyla aynı düzeyde olmaması gerektiğini ve düşürülmesinin bir ihtiyaç olduğunu savundu.
Ayrıca Mustafa Yeneroğlu, seçim öncesinde Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan, yurtdışındaki vatandaşlarımızı kapsayan bu pakette yer alan pasaport harçlarının makul düzeylere düşürülmesinin en önemli maddelerden biri olduğunu hatırlattı.

Yurtdışında ikamet etmekte olan vatandaşlarımızın, ekonomik krizler nedeniyle Türkiye seyahatleri ciddi oranda azalmasıyla, Yurtdışına çıkmak için engel olan dosya masraflarını dert eden akrabaların içine umut eken bu teklif biraz da olsa yüzleri yumuşattı.

Dil ve kültürel anlamda da asimilasyona az da olsa sebebiyet veren seyahat masraflarının ciddi boyutta azalmasıyla, aradaki iletişim bağını tekrardan kuvvetlendirmek için bulunulan bu girişimin destekçisi ve takipçisi olup sonuçlandığı takdirde sizlerle paylaşacağız.

X
✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı