ODESSA TARIM VE ZİRAAT ÜNİVERSİTESİ

ODESSA TARIM VE ZİRAAT ÜNİVERSİTESİ

ODESSA TARIM VE ZİRAAT ÜNİVERSİTESİ

Odessa Tarım-Ziraat Üniversitesi

Yurtdışı eğitim denildiği zaman akıllara ilk gelen üniversitelerin başında Odessa Tarım-Ziraat Üniversitesi, 1918 yılına kurulmuştur. Ukrayna’daki en eski üniversitelerinden biri olan Odessa Tarım-Ziraat Üniversitesi/Odessa Agricultural University, ilk yıllarda farklı isimle eğitim hayatına başlasa da, 2001 yılında son adını alarak eğitimlerini sürdürmektedir. Hem Türk öğrencilerin hem de yurtdışındaki birçok ülke öğrencilerinin yoğun ilgisini görmektedir.

İlk yıllarda az bir öğrenci ile bu yola başlayan Odessa Tarım-Ziraat Üniversitesi’nin günümüzde 6000 öğrencisi ile eğitimlerini sürdürmektedir. Bu öğrencilerden 2800 tanesi tam zamanlı eğitim almaktadır. Odessa Tarım-Ziraat Üniversitesi’nde 390 öğretim görevlisi ve 40 profesör eğitim vermektedir. Ayrıca üniversitede 7 fakülte ile 36 bölüm bulunuyor. Üniversitedeki fakülteler şunlardır:

 

Veterinerlik

Biyoteknolojik

Arazi – Kadastro

İktisat

Tıp

Ziraat

✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı