ODESSA DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ

TRINITY COLLEGE DUBLIN

ODESSA DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ

Odessa Devlet Tıp Üniversitesi

1900 yılında eğitim hayatına başlayan okul, Ukrayna’nın en köklü üniversitelerinden biridir. Yaptığı akademik başarılarla ismini tüm Avrupa’ya duyuran ve talebelerine Avrupa standartlarında eğitim imkânı sağlayan bir üniversitedir.

 

Geçmişten günümüze dek birçok bilim adamı ile çalışmalarını sürdüren Odessa Devlet Tıp Üniversitesi /Odessa State Medical University, Ukraynaca, İngilizce ve Rusça dillerinde eğitim vermektedir. Özellikle tıp dalında adını duyuran üniversitede, 6 farklı fakülte bulunur. Tıp fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Pediatri Fakültesi ve Tıbbi Uzmanlık Fakültesi ile Ukrayna’nın en gözde üniversitelerindendir.

 

6000’den fazla öğrencinin okuduğu üniversitede, 58 farklı bölümde eğitim verilir. Ayrıca okul, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olup, öğrenci değişim programlarına da katılmaktadır. Günümüzde 1300 yabancı uyruklu öğrenciye eğitim veren okul, Ukrayna’nın en popüler üniversitelerinden biri olarak anılmaktadır.

X
✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı