NEDEN KANADAYI TERCİH ETMELİSİNİZ

NEDEN KANADAYI TERCİH ETMELİSİNİZ

Neden Kanada’yı Tercih Etmelisiniz?

Kanada yüksek yaşam ve eğitim standartlarıyla öğrencilerin her zaman tercih ettikleri bir ülke. Bunu bazı örneklerle somutlaştırmak, Kanada hakkında bazı bilgiler vermek istiyoruz.

Kanada 500.000 civarında yabancı öğrencinin tercih ettiği özel bir ülke. Öğrencilerin Kanada’da eğitim alma tercihi kullanmasının temel bazı nedenleri:

  • Çok Yüksek Kalitede Eğitim

Kanada üniversiteleri dünyanın en iyileri arasında en üstlerdedir. Yirmiden fazla Kanada Üniversitesi Dünya’nın En İyi üniversiteleri listesinde üst sıralarda yer alır. Kanada üniversitelerindeki öğretim üyelerinin %20’den fazlası en az bir uluslararası dereceye sahiptir. Ayrıca Kanada üniversitelerinde dünyanın her yanından ülkelerinin en başarılı öğrencileri eğitim almaktadır.

  • Canlı hayat, cana yakın halk, güvenlik ve huzur

Bu maddenin başlığının bile Kanada’da okumanın avantajları konusunda yeterli olduğunu düşünüyoruz. Dünyanın en güvenli ülkelerinden birinde, güvenlik duygusu içinde keyifli ve huzur dolu bir eğitim hayatınız olacak. Çok kültürlü ve özgür ortamda, dünyanın her yerinden gelen çok başarılı bir geleceğe sahip olması kuvvetle muhtemel çok geniş bir ağa daha öğrencilik hayatınızda kavuşacaksınız

  • Okurken çalışma olanağı

Kanada üniversitelerinde okurken, okul dönemlerinde haftalık 20 saat, yaz tatillerindeyse tam zamanlı çalışma iznine sahip olursunuz.

  • Uygun eğitim ücretleri

Dünyanın en kaliteli eğitim sistemlerinden birine sahip olan Kanada’da okumak diğer kaliteli eğitim imkanı veren ülkelere göre oldukça uygundur. Bunun yanında eğitiminiz boyunca kullanabileceğiniz pek çok burs olanağını da araştırmanızı tavsiye ederiz. AktifEdu ile yapacağınız görüşmede bu konuyu mutlaka sorunuz.Kanada'da eğitim

  • Kanada’da iş ve yaşam imkanı

Kanada üniversitelerinden mezun olduktan sonra Mezuniyet Sonrası Çalışma İzni Programı (PWPP) sayesinde 3 yıl boyunca Kanada’da çalışabilir ve daha sonra sürekli Kanada’da yaşamak üzere başvuruda bulunabilirsiniz.

  • Olağanüstü bir eğitim ve yaşam deneyimi

Yukarıda sıraladığımız üstünlükler ayrı ayrı pek çok ülkede bulunabilir. Ancak Kanada tüm bunları bünyesinde toplayan çok nadir ülkelerdendir. Olağanüstü bir eğitim ve yaşam tecrübesi için Kanada okulları en doğru tercihtir.

Sizler de AktifEdu aracılığı ile Yurtdışında eğitim almak isterseniz, bize ulaşınız.
0212 556 81 88 ya da info@aktifedu.com

X
✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı