MÜNİH TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Almanya-Yurtdisi-Universiteler-munih

Münih Teknik Üniversitesi (TUM) Avrupa`nın en iyi ve en seçkin üniversitelerinden biridirMünih Teknik Üniversitesi , Almanya`da Mükemmellik derecesi verilen ilk üniversitelerden biriydi. Ayrıca, düzenli olarak uluslararası sıralardaki en iyi Avrupa üniversiteleri arasındadır. İngiliz kariyer uzmanı QS kurumu tarafından yapılan sıralamada, akademik ve iş çevrelerindeki itibarını her sene ilk 100 içerisinde yer alır.

Münih Teknik Üniversitesi, 2017 yılı için yayınlanan listede 64. sırada yer almaktadır ve YÖK’ün aradığı denklik kriterlerindeki sıralama olarak ilk 1000 de olma şartını sağlamaktadır. Üç yıl boyunca da en iyi Alman üniversitesi seçilmiştir. 2017 QS sıralamasında, sosyal bilimlerde 18., mühendislikte 24. sırada yer aldı. Konuyla ilgili sıralamalara bakıldığında, Münih Teknik Üniversitesi kimya, mimarlık, bilişim, elektrik mühendisliği ve inşaat mühendisliği alanlarında Almanya`nın en iyi üniversitelerinden biridir.

 

EĞİTİM VE KONAKLAMA

Almanca dil eğitimi almanız gerekiyorsa üniversitenin Münih , Garching ve Weihenstephan merkezlerinden birinde 1 yıllık dil hazırlık eğitimi alabilirsiniz. Seçeceğiniz şehir ve konaklama durumlarına göre maliyetler şekillenecektir. Yıllık dil kursu fiyatları konaklama hariç 4000 ila 5500 EURO arasında farklılık göstermektedir. Genel , yoğun ve TESDAF gibi programlar ücret değişikliklerini etkilemektedir. Üniversiteye geçtiğiniz de ise Alman hükümetinin belirlediği tutarlarda bir ücret ödeyeceksiniz. Bu her yıl 700 ila 800 EURO arasındadır. Mezun olduktan sonra Mercedes , BMW , Opel , ALLİANZ , SIEMENS, LUTFANSA gibi dünya devleri sizlere iş olanağı sağlamak için bekliyor olacak.

Konaklama seçenekleri olarak hazırlık eğitimi süresince rezidance , aile yanı, stüdyo ya da paylaşımlı daireleri seçebilirsiniz. Aylık yaşam maliyetleri konaklama ve harçlık dahil 550-1250 EURO arasında değişmektedir .

FAKÜLTE VE BÖLÜMLER

MÜNİH TEKNİK ÜNİVERSTESİ akademik olarak 14 bölümden oluşturmaktadır. Mühendislik alanında tartışılmasız Avrupa’nın 1 numaralı üniversitesidir.

ArchitectureMimarlık
TUM School of Life Sciences WeihenstephanDOĞA Bilimleri Fakültesi
ChemistryKimya
Civil, Geo and Environmental Engineeringİnşaat –Coğrafya ve Çevre Mühendisliği
Electrical and Computer EngineeringElektrik ve Bilgisayar Mühendsiliği
InformaticsEnformatik
Mathematics Matematik
Mechanical EngineeringMakine Mühendisliği
TUM School of MedicineTIP Fakültesi
PhysicsFizik
Sport and Health SciencesBeden Eğitimi ve Spor
TUM School of EducationEğitim Fakültesi
TUM School of Governanceİdari Bilimler
TUM School of ManagementYönetim ve İşletme
✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı