Mehmet Oğuzhan Yakut

Merhaba, ben Mehmet Oğuzhan Yakut, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra geleceğim için en büyük ihtiyacın İngilizce olduğu farkına vardım ve hemen araştırmalara başladım. Şu anda Brighton Embassy English okulunda genel İngilizce kursunda 6. haftamı tamamladım ve 7,5 ay daha devam edeceğim.
Brighton’ı seçtim, çünkü başta İngiltere’yi tarihiyle, kültürüyle, insanlarıyla, sistemiyle kısacası tümüyle merak ve keşfetmek istiyordum. Burak Bey bunun üzerine bana Brighton Embassy English’i önerdi ve şu an çok mutluyum.
Brighton karmaşık olmayan, eğlenceli, temiz ve çok güzel bir sahile sahip olan bir şehir. 6 hafta sonunda bir gün bile sıkılmadım, her zaman yapacak bir şeyler bulabiliyorsunuz. Hayat Londra’ya kıyasla daha ucuz ve trenle 1 saatte Londra’ya gidebiliyorsunuz. Embassy English ise çok başarılı diyebilirim, hocalar anlayışlı ve her zaman yardımcı olmaya çalışıyorlar, istekleri ve şikayetleri dinleyip çözüm üretiyorlar. Konaklama için ise okulda yurt imkanı var ancak ben İngiliz aile yanında kalıyorum ve kesinlikle herkese bunu öneririm, çünkü bu sayede İngiliz insanını, kültürünü daha yakından tanıyabiliyor ve gün içinde birçok kez onlarla İngilizce konuşma imkanı bulabiliyorsunuz.
Yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyen herkese Brighton ve Embassy English’i önerebilirim, pişman olmayacaksınız.
Son söz, başta Osman Yılmaz ve Burak Yılmaz olmak üzere tüm Aktifedu ailesine ilk günden beri her konuda devam eden yardımları için teşekkür eder, Türkiye’ye selamlar gönderirim.