MACARİSTAN HÜKÜMETİ BURS PROGRAMI

MACARİSTAN HÜKÜMETİ BURS PROGRAMI

Macaristan Hükümeti uluslararası öğrencilere burs imkânı tanıyor. Toplamda 150 öğrenci için konaklama, eğitim ücreti, sağlık sigortası ve aylık ödemeyi (lisans, yüksek lisans ve kısa dönem çalışmalar için 40.460 HUF, doktora için ilk 2 yıl 140.000 HUF, sonraki 2 yıl 180.000 HUF) kapsayan bursa katılımlar internet üzerinden yapılmaktadır. 50 lisans, 50 yüksek lisans, 30 doktora, 20 kısa dönem öğrencisine imkân tanıyacak olan burs için son başvuru tarihi 5 Mart 2017’dir.

İstenilen Belgeler:

1- Diploma ve transkript

2- Pasaport fotokopisi

3- Dil sertifikası

4- 1 Aralık 2016 tarihinden sonra alınmış AIDS ve Hepatit A, B, C ve başka bulaşıcı hastalığı olmadığını gösteren Sağlık Raporu

5- Niyet mektubu (En az 1 sayfa, Times New Roman 12 punto)

6- Doktora programına başvuracak adaylar en az 2 sayfalık araştırma planı, yüksek lisans diploması, 2 adet tavsiye mektubunu yukarıdaki belgelere ilave edeceklerdir.

Not:

* Bütün belgelerin yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmesi zorunludur.

** Macaristan’da bulunan okulların denkliği olup olmadığı konusunda sorumluluk öğrencilere aittir.

***Lisans adayları, Macar dilinde eğitim veren bir bölüm seçerler ise bir yıllık Macar dili hazırlık kursuna katılabilecektir. Adayların, İngilizce dilinde eğitim görebilmeleri için iyi düzeyde İngilizce bilmeleri gerekmektedir.

****Bursa başvuran adayların doğru bir mail adresi vermeleri gerekmektedir. Macaristan üniversiteleri Mart -Temmuz ayları arasında adaylarla irtibata geçecek olup sözlü bir sınav gerçekleştirebilecektir. Bu yüzden adayların mail adreslerini sık sık kontrol etmeleri gerekmektedir.

✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı