KARLSRUHER TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (KIT)

Yurtdisi-Universiteler-Almanya

KARLSRUHER TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (KIT)
Karlsruher Institut für Technologie (KIT)
Karlsruher Teknoloji Enstitüsü, 2009 yılında Karlsruher Üniversitesi ve Karlsruher Araştırma Merkezi’nin birleşmesi ile resmi adını aldı. KIT’i oluşturan bu iki kurumun kuruluşları ise elbette daha eskiye dayanıyor. Karlsruher Üniversitesi 1825 yılında Karlsruher Araştırma Merkezi ise 1956 yılında kurulmuş Almanya’nın köklü kurumlarıdır.

İçten yanmalı benzinli motoru icat ederek modern otomobil sektörünün temelini atmış olan Karl Friedrich Benz ve tüplü televizyonların çalışmasını sağlayan katot ışınlı tüpün (diğer adıyla Braun tüpü) mucidi olan Karl Ferdinand Braun KIT’in eski öğrencileridir. Karlsruher Teknoloji Enstitüsü, Braun da dahil olmak üzere 6 nobel ödülüne ev sahipliği yapmıştır.

Dünya üniversiteler sıralamasında 107. sırada bulunan ve 25 binden fazla öğrenciye eğitim vermekte olan KIT aşağıdaki fakültelere sahiptir:

Architecture
Civil Engineering, Geo- and Environmental Sciences
Chemistry and Biosciences
Chemical and Process Engineering
Electrical Engineering and Information Technology
Humanities and Social Sciences
Informatics
Mechanical Engineering
Mathematics
Physics
Economics and Management

X
✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı