JENA ÜNİVERSİTESİ

JENA ÜNİVERSİTESİ

JENA ÜNİVERSİTESİ

JENA ÜNİVERSİTESİ

FSU Jena, Köklü geleceğini karakterize eden kadrosu, yenilik duygusunu devam ettiren anlayışıyla ve yeni araştırma alanları ile yeni nesil bilim adamları yetiştirmek için geleceğe odaklı bir merkez olma ilkesini sürdürüyor. Üniversite geleneksel düşünce disiplinini uluslararası temele entegre etmek için çalışır. Şu anda 18.000`den fazla öğrenci Jena Üniversitesinde okumaktadır. Üniversitenin verimliğini ve başarısını artıran en büyük etken ‘’Uygulamalı Bilimler ‘’ yapısına uygun olarak eğitim vermesidir. Üniversite açılışından bu yana, Jena`yi akademik bir merkez olarak uluslararası mecrada varlığını sürdürmektedir. Bölgenin en büyük yüksek öğrenim kurumudur.

VİZYON

Özgürlük – Kaliteli Hayat – Güç;  Friedrich Schiller Üniversitesi Jena, bu üç profil çizgisinde uluslararası akademik çalışmalarını devam ettirir. FSU Jena`nın güçlü finansörleri; Avrupa Birliği , Alman Araştırma Vakfı (DFG), Alman Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (BMBF) tarafından desteklenir. Ayrıca, üniversite hem üniversite dışı araştırma merkezlerine, araştırmaya dayalı şirketlere ve tanınmış kültür kurumlarına hem bölgesel hem de ulusal bazda ortak olarak çalışır.

   Eğitim ve Konaklama

Uygulama bilimler anlayışı ile üniversite sadece ilmi noktada değil aynı zamanda öğrencilerinin fiziki olarak da eğitim olanakları sağlar. Eğitim süresi lisans seviyesinde 3,5 yıl 7 sömestr sürmektedir. Türkiye` de alacağınız eğitim ile neredeyse aynı zaman dilimini kapsayan bu eğitimde diğer tüm rakiplerinizden bir çok adım önde olma şansı elinizdedir. Okuldan mezun olduktan sonra sahip olduğunuz mavi diploma ile Avrupa`nın her yerinde mesleğinizi icra edebilir ya da Jena Üniversitenin kendi iştiraklerinde staj ve iş bulma imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Konaklama seçenekleri olarak ; ister şehir içersinde apart , rezidans , aile yanı paylaşımlı daireler ya da eğer yer varsa üniversitenin kendi bünyesinde bulunudurduğu iki yurdundan birinde kalma imkanınız bulunmaktadır . Konaklama için giderler aylık 300 ile 750 EURO arasında değişmektedir.

Fakülte ve Bölümler

İşletme
İşletme Bilişim SistemleriOtomasyon MühendisliğiElektrik Mühendisliği/Bilgi Teknolojisi
Makine MühendisliğiMekatronik MühendisliğiBiyoteknoloji
Tıbbi MühendislikAO OptometriLazer Optoteknolojileri
Malzeme MühendisliğiFizik MühendisliğiHassas Mühendisliği
Sosyal HizmetE-TicaretÇevre Mühendisliği
Çevre Mühendisliği GeliştirmeMühendislikİşletme Mühendisliği
✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı