İYİ Kİ DEDİĞİM, HAYATIMIN EN GÜZEL EĞİTİM DÖNEMİ…

Zeynep Neda Sarıkaya

Merhabalar
Öncelikle bu serüvene katılmayı düşünen arkadaşları kutluyorum. Mükemmel fikir! Türkiye’de İngilizce öğrenmenin zorluğunu hepimiz biliyoruz. Her işte olduğu gibi dil öğrenmede de teorik olarak değil pratik olarak olması algıyı ve öğrenmeyi hızlandırır. Ülkemizde doğal olarak kitapların dışına çıktığımızda İngilizceden çıkıyoruz. Ayrıca önemli bir nokta da arkadaşlar İngilizce yi ana dili olanlardan öğrenmek! İngiliz den Amerikalı dan.

Ben Zeynep Neda Sarıkaya. Mühendislik bölümü mezunuyum. Hepimizin bildiği üzere bir iş bulmanın, iyi bir iş bulmanın ilk şartı yabancı dildir. Benim hayatımda sahip olduğum en önemli şey zamanımdır. Düşündüm ve ülkemde bir yılda veya daha fazla sürede öğreneceğim İngilizceyi daha kısa bir sürede öğrenmek için memleketinde öğrenmeye karar verdim.

Bu yolun ilk adımı kendinize sorduğunuz sorular olacak. Ben bu yola nasıl çıkacağım? Hangi ülkeye gitmeliyim? Bunun için neler yapmam gerekiyor? Okulu nasıl bulacağım? Nerede kalacağım? …
Bu soruların cevaplarını en iyi şekilde verebilmek için ikinci adımınız bilirkişiye danışmak olacaktır. Ben bu yola Burak bey ve ekibiyle koyuldum. Ne istediğimi nasıl istediğimi şartlarımı ve hedeflerimi söyledim ve Burak Bey beni tek bir seçenekle aradı. Aradığım istediğim seçenek ve direk gerekli işlemlere başladık ve şu an oradayım. Benim bu süreçte yaptığım şey isteklerimi belirtmek ve karar verdikten sonra gerekli işlemler için Burak beyin söylediği evrakları toplamak oldu. İşin zorlu kısmı vize başvurusudur. Burada önemli husus yeterli ve ikna edici evraklarla gitmektir. Burak beyin hazırladığı evraklarımla Amerikan konsolosluğuna gittim ve yüzüm gülerek çıktım. Artık düşünmem gereken şey yolculuk hazırlığıydı.

Los Angeles Amerika nın en güzel şehirlerinden biri. Hollywood ayağınızın altında, Las Vegas, San Diego ve San Fransisco gibi sık sık gezilerin düzenlendiği en güzel şehirlere yakın bir lokasyonda. Amerika hiç sıkılmayacağınız, yolda yürürken bile eğleneceğiniz bir ülke. Amerika nın en güzel yanı buraya geldikten sonra rahatlıkla kendinize sunabildiğiniz imkanlardır. İş gibi, okul gibi, konaklama gibi. Ben 3 ay için yola çıktım ve şu an Amerika da 6. ayın içerisindeyim. Amerika sadece okul içerisinde değil sokakta, kafede, restoranda her yerde her milletten insanlarla olacağınız uluslararası bir yaşam barındırmakta. Amerika nın diğer güzel yanı da aksanıdır. İngilizce nin en güzel lokasyonu için fazla beklemeden yola koyulun derim.

Eğitimi okulda, öğrenimi dışarıda alabileceğiniz büyük bir okuldur yurtdışında dil eğitimi görmek.

İyi ki dediğim hayatımın en güzel eğitim dönemini geçirirken bana bu yolda eşlik eden, her türlü yardımı sunan Aktif Yurtdışı Eğitim’e ve bana bir abi gibi yardımcı olan danışmanım Burak Yılmaz’a teşekkürü bir borç bilirim.

X
✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı