İRLANDA’DA OTURUM RANDEVUSU – GNIB NASIL ALINIR?

İRLANDA’DA OTURUM RANDEVUSU – GNIB NASIL ALINIR?

İrlanda uzun dönem öğrenci vizenizi aldıktan sonra yapmanız gereken en önemli işlemlerden biri konsolosluğun vermiş olduğu geçici vizeyi eğitim programınızın süresine uygun hale getirerek oturum işlemlerinizi yapmanızdır. Bunun için de dilerseniz vize almadan önce ya da vize aldıktan sonra Irish Naturalisation and Immigration Service sisteminden online randevu almanız gerekmektedir.

Bu randevuda gerçekleştireceğiniz işlemler ile eğitim alacağınız süre boyunca sizlere bir oturum kartı ve İrlanda’da gerçekleştireceğiniz tüm resmi işlemler için “Residence Permit” numarası verecektir. Bu numara ile banka hesabı açma, diğer ülke vizelerine başvurma, yasal sürede çalışma gibi çeşitli hakları kazanmış olacaksınız.

Work and Study programlarına katılan öğrenciler GNIB kartlarını almadan yasal olarak çalışamazlar. GNIB kartını aldıktan sonra eğitim döneminde 20 saat, tatil dönemlerinde ise 40 saat çalışma hakkına sahiptirler.

GNIB randevu sistemi çok yoğun olmaktadır. Bu nedenle öğrenciler randevu almakta zorlanmaktadırlar. Daha önce randevu alamayıp vize süresi dolan öğrenciler problemler yaşamışlardır. Bu tarz problemlerle karşılaşmamak için belirli aralıklarla https://burghquayregistrationoffice.inis.gov.ie/  adresinden randevu sitemini takip etmeniz gerekmektedir. Sabah 10’da ve öğlen 14.30’da bazı yeni randevular eklenmekte ve iptaller sisteme eklenmektedir. Bu saatlerde girmeniz daha faydalı olabilir.

Randevu sırasında sunmanız gereken evraklar;

Okul konfirmasyonunuz (haftada kaç saat ders aldığınız mutlaka belirtilmelidir),
Okulunuzdan alacağınız kurs ödemenize ait dekont ya da makbuzunuz
GNIB kart ücreti olan 300 Euro
Pasaportunuz.

Başvuru yapılacak olan adres: 13/14 Burgh Quay, Dublin 2, İrlanda

X
✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı