İNGİLİZCE SEVİYELER…

İNGİLİZCE SEVİYELER… HANGİ KURSLARI ALMALIYIM?

AB raporlarına göre Avrupa ülkeleri arasında sondan 2. sırada( son sırada da Azerbaycan var) yer aldığımız İngilizce yeterlilik ölçümlemelerine rağmen, sokakta konuştuğunuz pek çok kişi mevcut İngilizce seviyeleriyle ilgili oldukça iyimser tespitlerde bulunacaktır.

`Intermediate` lar, `B2` ler, en kötüsünden `Pre-Intermediate` i tamamladımlar… Peki gerçekten böyle mi? Üzülerek söylüyoruz ki, yurt dışı eğitimine başlayan pek çok öğrencimizde de gözlemleyerek teyit ettiğimiz üzere, Türkiye`de almış olduğumuz İngilizce eğitimleri ve hatta seviye testlerinin sonuçları oldukça yetersiz ve uluslararası değerlendirmelerde burada gelmiş olduğumuzu düşündüğümüz seviyelerin minimum 1 kur altında çıkıyoruz. Kağıt üzerindeki seviyelerin pratik karşılıklarının olmayışı da karşılaştığımız başka bir temel problem !

Aşağıdaki tablo, kendinize karşı dürüst olacağınız ön kabulüyle ve seviyenize dair fikir sahibi olabilmeniz amacıyla eğitim danışmanlarımız tarafından hazırlanmış bir çalışmadır. Bazılarınız için gerekli olan uluslararası geçerliliğe sahip sınav puan karşılıkları ve İngilizce`nizi geliştirmek istediğinizde her seviyeye uygun katılmanız tavsiye edilen kurslar da tabloda yer almaktadır.

İstifade edebilmeniz ümidiyle siz değerli öğrencilerimizle paylaşmak isteriz.