HOHENHEIM ÜNİVERSİTESİ

Yurtdisi-Universiteler-Almanya

HOHENHEIM ÜNİVERSİTESİ

Hohenheim Üniversitesi – Stuttgart

Hohenheim Üniversitesi, Stuttgart, Almanya`nın en eski üniversitesidir. 1818 yılında şehirde yaşanan yıkıcı kıtlık faciasından sonra kurulmuştur. Üniversitenin kuruluş amacı, bu türden bir felaketin yeniden meydana gelmesini önlemek için tarım tekniklerini öğretmek ve daha verimli çiftçilik teknikleriyle denemeler yapmak ve bununla alakalı deneyimli insan yetiştirmek olmuştur.

Bahçeleri ve 400`ün üzerinde farklı bitki türüne ev sahipliği yapan yeşil alanları ile Hohenheim kampüsü, oldukça keyifli bir dizayna sahiptir. Hohenheim Üniversitesi kampüsünde üç müze bulunmaktadır. Alman Tarım Müzesi, ülkenin tarım tarihine bakmaktadır. Hohenheim Müzesi Tarihi, kasaba, saray ve üniversitenin kendisi ile ilgili koleksiyonları barındırmaktadır. Zooloji ve Veteriner Müzesi`nin çeşitli biyolojik ve tıbbi eşyaları içermektedir.

Üniversitede sadece üç fakülte bulunmaktadır;

Agricultural Sciences

Natural Sciences

Economic and Social Sciences

Her fakültede alanları ile alakalı lisans, yüksek lisans, double degree ve doktora programları sunmaktadır. Bir çok Alman üniversitesine göre yüksek lisans eğitimlerinde Almanca’ nın yanında İngilizce eğitim de sunmaktadır.  Environmental Protection and Agricultural Food Production, Environmental Science – Soil, Water and Biodiversity, Landscape Ecology , Organic Agriculture and Food Systems gibi dünyada uzmanına neredeyse rastlanılmayan bölümlere rahatça ulaşabilirsiniz. İstanbul Teknik Üniversitesi profesörlerinden Zekai Şen bu alanlarda dünyaca tanınmış Türk Bilim Adamlarından biridir.

Hohenheim Üniversitesi diğer üniversitelere göre çok daha spesifik alanlarda çalıştığı için uluslararası iş birliğine oldukça önem vermektedir. Eğitimlerde İngilizce ile alakalı bu kadar fırsat sunulmasının sebeplerinden biri de budur. Üniversitenin özellikle Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Singapur`daki üniversiteler de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki kurumlarla değişim anlaşmaları bulunmaktadır.

University of Hohenheim hakkında kısa bilgiler;

Akademik Program sayısı: 40
Lisans Programları: 12
Master Programları: 25
Doktora Programları: 3
Toplam Öğrenci Sayısı: 9.560 (5.431 bayan-4.129 erkek)
Uluslararası Öğrenci Sayısı: 1.427

Dünya listelerinde, University of Hohenheim Agricultural Research and Food Science alanında Almanya’da 1, Avrupa’ da 5, dünyada ise 15.sırada yer almaktadır. 2018 yılı Times Higher Education dünya sıralamasında ise 1000 üniversite içinde ilk 300 de yer almaktadır.

2017 yılında okulda gerçekleştirilmiş faaliyetler vb. gibi konularla alakalı yayınlanmış bilgilendirme bültenine buradan ulaşabilirsiniz. https://www.uni-hohenheim.de/fileadmin/uni_hohenheim/Universitaet/Infomaterial-Bilder/Infomaterial/Hohenheim_in_Zahlen_EN.pdf

2018 yılı aday öğrencileri için hazırlanmış kılavuza da buradan ulaşabilirsiniz https://www.uni-hohenheim.de/fileadmin/uni_hohenheim/Studium/ZSB/Broschueren/STUI_2018.pdf

X
✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı