GOETHE ÜNİVERSİTESİ FRANKFURT

Yurtdisi-Universiteler-Almanya-7

GOETHE ÜNİVERSİTESİ FRANKFURT

GOETHE   ÜNİVERSİTESİ   FRANKFURT

Frankfurt ` ta   buluna   Goethe   Üniversitesi   1914   yılında   kurulmuştur .   İlk   olarak   Frankufrt  Am  Main   Üniversitesi   ismiyli   kurulmuş ,  1932 ` de   Alman   yazar / filozof   Johann  Wolfgang von  Goethe `nin adı verilmiştir. Yaklaşık 45 bin öğrencisi ve 3 bin akademisyen ile Almanya`nın en iyi üniversitelerinden biri  olarak  görülmektedir. Goethe  Üniversitesi  tarihinde 18 Nobel ödüllü mezunu bulunmaktadır.  20.  yüzyılın başlarında sosyoloji ve felsefe alanında yaptığını çalışmalarla dünya çapında ün kazanan Sosyal Araştırma Enstitüsü ( Frankfurt  Okulu) Goethe Üniversitesi bünyesinde bulunmaktadır.  İletişim Fakültelerinde hala dersleri verilen Max Horkheimer, Theodor W. Adorno ve Jürgen Habermas bu üniversitede çalışmalarını sürdürmüşlerdir.  Goethe Üniversitesi Frankfurt, QS dünya üniversitesi listesinde279, Times Higher Education listesine göre 251. sırada yer almaktadır.

Üniversite`nin 4 ayrı kampüsü bulunmaktadır.

Westend Kampüsünde, Üniversite ana binası, Sosyal Bilimler, Hukuk, İşletme Fakülteleri yer almaktadır.

Bockenheim Kampüsünde, Üniversite kütüphanesi, Güzel Sanatlar, Matematik ve Bilgisayar Bilimi fakülteleri yer almaktadır.

Riedberg Kampüsünde, Eczacılık ve Beşeri Bilimler Fakültesi yer almaktadır.

Niederrad Kampüsünde, Üniversite Hastanesi, Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi yer almaktadır.

 

Bölümlerin çoğu Almanca olmakla beraber bazı alanlar İngilizce eğitim vermektedir. Fakat bu bölümlerde kontenjanın az olması ve başvuru sayısının fazla olmasından dolayı kabul oranı düşüktür. Almanya`da lisans okuyabilmek için Türkiye`de de 4 yıllık aynı bölümden kabul almanız gerekmektedir. Ayrıca Almanca bölümler için TestDaf, DSH gibi sınavların sonuç belgesini de eklemeniz  gerekmektedir. Çoğu bölümler C1 seviye Almanca istemektedir. Lisans bölümlerinde dönemlik ücretler ortalama 350€ civarındadır.

Detaylı bilgi için:

0212 556 81 88 yada info@aktifedu.com

X
✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı