EAST CHINA NORMAL UNIVERSITY

EAST CHINA NORMAL UNIVERSITY

EAST CHINA NORMAL UNIVERSITY

EAST CHINA NORMAL UNIVERSITY

“Seek Truth, Foster Originality and Honor the Teaching Profession”

1978`de Şangay’da açılan üniversite muazzam bir kampüs ve araştırma merkezlerine sahiptir. Üniversite şu an bünyesinde 27 fakülte, 2 kolej, 8 ileri araştırma enstitüsü, ve 1 de ulusal eğitim merkezi vardır. Başta Çince olmak üzere İngilizce, Japonca, Almanca, Fransızca da eğitim vermektedir.

Üniversite bünyesinde mühendislik, ekonomi, yönetim, felsefe, psikoloji, hukuk, tarih ve sanat vb. gibi 80 adet lisans programı sunulmaktadır. Bununla birlikte 38 master programı ve 27 de doktora programı sunmaktadır. Bu eğitimlere ek olarak 19 meslek yüksek okulu ile 25 adet doktora sonrası istihdam yaratmak için kurulmuş 25 adet mobil araştırma istasyonu bulunmaktadır.

Üniversite 14.000 lisans, 15.000 de yüksek lisans öğrencisine sahiptir. Uluslararası öğrenci sayısı ise 5000 dir. Ecole Normale Supérieure de Cachan (ENS Cachan), Pennsylvania Üniversitesi, New York Üniversitesi ve Tokyo Üniversitesi gibi dünyaca ünlü pek çok üniversite ile stratejik işbirliği ilişkileri vardır. Chicago, Torino, Iowa, Arkansas, New York gibi başta Amerika kıtası olmak üzere dünyanın her yerinde üniversitesinin ‘’Konfüçyus Enstitüsü’’ adı altında Çin dilini ve kültürünü yaşatma faaliyetleri vardır. Bütün bu araştırma enstitülerinde üniversitedeki eğitim başarınıza göre, öğrenci değişim programlarına katılıp farklı ülke ve kurumlarda eğitim hakkı kazanabilirsiniz.

Uluslararası öğrenciler için kayıt aşamasında en önemli olan mezun olduğunuz son okuldaki diploma notunuz ile eğitim almak istediğiniz dil üzerine uluslararası geçerliliği olan bir sertifika sahibi olmanızdır. İşletme, Ekonomi, Finans gibi alanlarda ise iş tecrübesi aranabilmektedir. Bunların yanında mutlaka bir CV ve referans mektupları olması gerekmektedir.

 

Detaylı bilgi için; info@aktifedu.com ve ya 02125568188

X
✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı