ÇOK GÜZEL HATIRALAR

referans

“Merhabalar

Öncelikle yurt dışında dil eğitimi almak istediğiniz için tebrikler. Ben Muhammed Emin Yardımcı. Burak beyin yönlendirmesiyle İrlanda Dublin’de üç aylık bir İngilizce dil eğitimi aldım. Dil eğitimi hakkında değinilmesi gereken unsurları saptayarak teker teker yaşadığım tecrübelerle bunları açıklamaya çalışacağım.

İlk olarak dil eğitimi alacağın ülke şehir ve tabi gideceğin yerin insanları ardından maliyeti kalacağın yer okulun eğitimi senin düşünmen ve karar vermen açısından belli başlı unsurlardır. Ama bunları anlatmadan evvel Burak beyin söyleyeceklerine iyi kulak vermelisiniz ve tavsiyelerini unutmayın derim naçizane benim çok işime yaradı. Ve son olarak anlatacağım şeyler sadece İrlanda ve Dublin özelinde olacaktır.


Ülkeden başlayalım İrlanda daima kapalı ve yağışlı yemyeşil düzenli ve sıkıcı olmayan bir huzura sahip bir ülke. Ayrıca özel olarak aramadığınız müddetçe bir Türk’e rastlamanız zor ve inanın bu dil eğitimi için iyi bir şey. Özellikle tarihi şehirleri seviyorsanız Dublin estetik açıdan belli bir seviyeye ulaşmış tarihi bir şehir. Dublin tam olarak bir kültür ve müze şehri. İrlandalılar sıcak ve yardımsever insanlar ve islamafobi İrlanda’da yok denecek kadar az yalnız İngiliz tişörtü giymemeye çalışın. Ayrıca İngilizceleri söylendiği gibi anlaşılmayacak falan değil aksine telaffuzları gayet iyi zaten tüm okullar İngiliz aksanına göre eğitim verir. Maliyet bakımından ise Londra’ya göre hem Euro olması hasebiyle hem de diğer yönlerden ucuz ama tabi Türkiye’ye göre biraz pahalı. Özellikle şehir merkezinde ki apartlar konaklama için gayet ucuz ve buna ilaveten aylık 100 euro yol parasından kurtulmuş olursunuz. Fakat aile yanı kadar düzenli ve temiz olmayabilir her ikisinin de artıları ve eksileri var zaten bunları Burak bey anlatacaktır.


Okulların iki önemli işlevi ilki ve en önemlisi iyi bir eğitim ve doğru bir şekilde öğretimdir. ikincisi ise sosyalleşmeni sağlar ve bol bol pratik yapabileceğin bir ortam hazırlar. Bizim okulumuz callan metod dedikleri bir metodla bize İngilizce öğretti. Bu yöntemi özellikle hiç bilmeyenler için kesinlikle öneririm. Sosyalleşme ise Dublin’de çok kolay. Şöyle ki belki de Londra’ya nazaran ucuz olduğundan diğer ülkelerden dil eğitimi için gelenler hayli fazla ve inanın sizinle aynı seviyede ve sizin gibi yeni öğrendiği için telaffuzu iyi olamayan biriyle pratik yapmak dil eğitimi için çok önemli. Bu sayede anlaşmak pek kolay olmayacağı için telaffuza önem verirsiniz ve hatalarınızı düzeltme şansınız olur. Telaffuzun önemini yurt dışına çıkınca daha sarih bir şekilde anlayacağınızdan kuşkum yok.
Son olarak beni dil eğitimi için yönlendiren ve hangi saatte olursa olsun daima benle iletişim kurarak beni gurbet ellerde yalnız bırakmayan Burak beye teşekkür ederim, ve ayrıca yanlarında konakladığım aileyi iyi seçerek bol bol İngilizce pratik yapma ortamı sağladığı için kendisine minnettarım.”

✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı