CHEVENING BURS BAŞVURULARI BAŞLADI

CHEVENING BURS BAŞVURULARI BAŞLADI

CHEVENING BURS BAŞVURULARI BAŞLADI

Birleşik Krallık ’ta Master eğitimi almak isteyen öğrencilerin Birleşik Krallık Hükümeti’nin Dışişleri Bakanlığı tarafından finanse edilen karşılıksız bir burs programıdır.
2017/2018 döneminde Master eğitimine başlamak isteyen öğrenciler için başvuruları başladı. Başvuru tarihleri 8 Ağustos-8 Kasım 2016 saat:14.00’e kadar devam edecektir.

Türkiye’de başvuru yapacak olan öğrencilerin istedikleri konuda başvuru yapabilirler.
Chevening bursu saygın ve etkili küresel bir iletişim ağının parçası olma fırsatının yanı sıra finansal destek sağlayan karşılıksız bir burs programıdır.

Türkiye’de adaylar istedikleri konuda başvurularını gerçekleştirebilirler.

Chevening Bursu Neleri Kapsar?
Okul Ücreti
Aylık yaşam masrafları
Birleşik Krallık’a gidiş-dönüş seyahat ücreti
Varış ödeneği
Eve dönüş ödeneği
Vize ücreti
Birleşik Krallık’taki Chevening etkinliklerine katılmak için seyahat ödeneği
Chevening Bursuna başvuracak kişilerde aranan kriterler neler?
T.C. vatandaşı olmak
Eğitimi tamamladıktan sonra Türkiye dönerek en az 2 yıl kalmak.
Birleşik Krallık’ta bir master programına kabul edilmek için gereken lisans derecesine sahip olmak. (Birleşik Krallık’ta 2:1 lisans bitirme onur derecesine eş değer)
Başvuru sırasında 2 yıl iş tecrübesi şartını tamamlamış olmak.
Birleşik Krallık üniversitelerinde, burs yönetimi tarafından kabul gören en az 3 farklı programa başvurmak ve 13 Temmuz 2017 tarihine kadar şartsız kabul koşulunu yerine getirmek
İngilizce dil yeterliliği şartını en geç 13 Temmuz 2017 tarihine kadar yerine getirmek.(IELTS Akademik 6,5 – Pearson PTE Akademik 61, TOEFL IBT 79, Cambridge English Advanced (CEA) 176 , Trinity ISE II (B2) 176. Daha detaylı bilgi için Aktif Yurtdışı Eğitim in 0212 556 81 88 nolu telefonunu arayabilirsiniz.

X
✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı