BRNO TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ

BRNO TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ

Brno Teknoloji Üniversitesi şehrin en eski üniversitesidir. 1899 yılında kurulmuştur. Avrupa’nın en kaliteli, prestijli üniversitelerinden biridir. Köklü bir üniversitesidir. Dünyanın en iyi ilk 500 üniversitesi içerisinde gösterilmektedir.

Kültürel, sanat, spor ve eğlence imkânları oldukça fazla olan Brno, öğrenci ruhlu bir şehir olarak ta bilinmektedir.

Çek Cumhuriyeti’nde yaşam maliyeti diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha uygundur. Bir öğrencinin konaklama, ulaşım, temel yaşam maliyetleriyle beraber aylık gideri yaklaşık 300 EUR’dur.

Bruno Teknik Üniversitesi’nde öğrencilerin hizmetine sunulan çok büyük bir spor tesisi bulunmaktadır.  Aerobik, badminton, basketbol, ​​bowling, kapalı bisiklet, futbol, ​​dağ bisikleti, yüzme, binicilik, kayak, tenis, ve çok daha fazlasının bulunduğu bu spor tesisinden öğrenciler yıl boyunca yararlanabilirler.

Eğitim dili İngilizcedir.

Şu anda 22.000’den fazla öğrenci, 8 fakülte ve 3 üniversite enstitüleri vardır:

 FAKÜLTELER

Mimarlık Fakültesi

Elektrik Mühendisliği ve İletişim Fakültesi

Kimya Fakültesi

Bilgi Teknolojisi Fakültesi

İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi

İnşaat Fakültesi

Makina Fakültesi

Güzel Sanatlar Fakültesi

ÜNİVERSİTE ENSTİTÜSÜ

Spor Faaliyetleri Merkezi

Merkez Teknoloji Avrupa Enstitüsü

Adli Mühendisliği Enstitüsü

 

Aktif Yurtdışı Eğitim`in mevcut kayıt avantajlarından yararlanmak isterseniz 0212 556 81 88 numaralı telefonumuzdan ya da info@aktifedu.com mail adresimizden danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

X
✅ Yurtdışı Eğitim :  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ✅ Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği : Kayıtlı ✅ Kurumsal Telefon: 0212 556 81 88 ✅Dil Okulu : Tüm Ülkelerde Dil Okulu Fırsatı